28. februára 2013

Škvrnka


Tak si ju že vraj pomenovala majiteľka :-). Vzhľadom na farebné ušká a sem - tam čierne škvrnky na šedých korálikov to celkom aj sedí :-). Inak je to mačička, to ste si asi všimli :-D. Navliekaná na rybárske lanko a bola strašne rozkošná.

Keď sa dohrala s klbkom bavlnky, tak som ju zobrala troška von, aby som jej spravila zopár záberov aj na normálnom svetle. A už aj s pripojenou šnúrkou sa nakoniec trocha pohrala na zostatku snehu :o).


Čierno - sivá verzia
Majte sa krásne!

19. februára 2013

Prstienky šité z korálikov

K náušničkám kvietkom patria aj tieto prstienky. Zostalo mi korálikov tak akurát na ne, tak som si povedala, že by sa možno hodilo dorobiť ich.


Ak budem chcieť vyrábať aj prstene, mala by som si kúpiť takú tú ruku :-D Veď to ani nevyzerá ako prsteň :-D je to niečo čapaté. Spravila som im niekoľko záberov, no aj tak som nebola spokojná :-/.
Veľkosť kvietka je rovnako ako pri náušniciach cca 2,5 cm. Priemer prsteňa je č. 52. Prstienok nemá nastavovaciu obrúčku, ale je vyrobená z rokajlu v príslušnej farbe.

Fotky sú robené vo viacerých situáciách - vonku, vo vnútri cez deň, pod umelým osvetlením či na ruke.

Ja sama mám takýchto niekoľko v rôznych farbách. Aj z perličiek, nielen z ohňoviek. Mám ich najradšej v lete. Nezčernajú, neočúchajú sa a vyrobila som si ich vo farbách a kombináciách môjho šatníka :o)

Všetky sú dostupné aj na SaShe. V kombinácii s náušničkami za zvýhodnenú cenu.

Pekný deň!

 

17. februára 2013

Kvietky šité z korálikov


Po dlhšom čase prichádzam s náušničkami. Sú vytvorené z ohňoviek (6 a 4 mm) a rokajlu (3 mm), navlečené na rybárske lanko a komponenty majú bižutérne v striebornej farbe. Dĺžka je cca 2,5 cm od spodku háčika.

Prvá fotka je interiérová  bleskom, ostatné dve fotené vonku na dennom svetle.

Tmavomodré so svetlomodrým korálikom uprostred. Škoda, že neukázali plôšky s meniacou sa farbou.

Ďalšími sú červené v kombinácii s levanduľovou ohňovkou uprostred .
Prvé, ktoré som takéto vyrobila boli celé čierne. Zmizli hneď, ako som ich zdieľala :o). Už som nemala presne ten istý materiál, tak druhé som vyrobila v kombinácii so zeleným rokajlom.
Pôvodne boli len tieto troje, no potom som sa rozhodla ešte pre jedny. Keďže som nemala viac zelených, ani tyrkysových, tak som sa rozhodla pre ich kombináciu. A páčia sa mi asi zo všetkých najviac.
Všetky by mali byť do pol hodiny dostupné k zakúpeniu aj na SaShe :-)

Pekný zvyšok večera!

15. februára 2013

Upgrade diára

Keď je polovica Februára za nami, mohla by som ukázať aj toto, že :-D. Darovanému koňovi na zuby nehľaď, alebo keď je to zadarmo od vydavateľstva Rigier... Minulý rok som sama napísala komentáre na sprosté reakcie na minuloročný, no tento rok som bola mierne sklamaná aj ja. Sama za seba hovorím, že diáre na tento rok sa veľmi nepodarili. Potešila som sa, že bude mať opäť taký formát, ako minulý rok. Prvé sklamanie prišlo, keď som nezohnala fialový. Nie, že by som tyrkysovú nemala rada, mám ju veľmi rada, no keď som na neho pozerala, na ten obyčajný smutný obal, no už mu len dať reflexnú vestičku a bude pekne svietiť... V jednoduchosti je krása, ale to by nesmel mať takú kiki-riki farbu. Radšej by som brala dizajn podobný minuloročnému. Absencia riadkov . do kelu, veď človek si tam chce písať, značiť -  a Silvester miesto Andrei, ďalej som už chyby radšej nehľadala... Zobrala som radšej moju najobľúbenejšiu samolepiacu tapetu a diár som si upgradovala.

Schválne som tam nechala ten tyrkysový pás. Áno, jeden z dôvodov bol, že sa mi nechcelo vyrezávať dierky, ale prišlo mi to tam také oživujúce. Spodný obal som zámerne nechala pôvodný, tam mi to až tak nevadilo, veď na ňom budem mať diár položený.

Pôvodný vzhľad poznáme. Kombinácia týchto troch farieb je výborná, ale ja som vážne chcela fialový :-(.Bez riadkov je to ťažko, no... Minulý rok som si do neho dala pohľadnicu ako záložku, lebo na šnúrku nemysleli. Tento rok som si povedala, že to spravím tak isto a zabijem aj dve muchy jednou ranou. Z minuloročného som vytrhla stránku z poznámok, riadky obtiahla fixou a mala som podložku hotovú. Nakoniec som sa ale rozhodla, že si dorobím aj stužkovú záložku. Tú mám na prehľade mesiaca a podložkovú na danom týždni :-).

Určite sa mi takto páči viac, aj sa mi na neho lepšie pozerá. V podstate by sa dal oblepiť hocijakými nálepkami (no jasné, že v mojom prípade Hello Kitty), dokonca som niekde čítala, že existujú nálepky priamo na diáre. Len keď už ho idem prerábať, chcela som ho aspoň trošinku seriózny.

P.S.: Včera som sa v Trnave bola pozrieť, či tam ešte túto tapetu nenájdem, že do zásoby, no nič :-( Škoda.

Pekný deň!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...