31. januára 2014

❁ Klinček (Projekt 2014: 3/40) ❁Je tu záver mesiaca a s ním posledná januárová časť z Projektu 2014. Dnes si oddýchneme od mačičiek a dáme si niečo kvietkované. Ellen Maurer Stroh v roku 2010 uviedla 12 obrázkov kvietkov v rámci EMS Project 2010. Každý uvádzala v daný mesiac a dal sa voľne stiahnuť vo formáte pdf, či vo formátoch pre strojové vyšívanie alebo pre program PC Stitch. A ja som si tieto obrázky vybrala ako obrázky venované koncu mesiaca.

Klinček (Dianthus caryophyllus)

Alebo hrebíček, ako chcete :-). Nechýba ani u nás v záhrade. Svoje botanické meno dostal podľa Dia - Diov kvet. Dostal sa k nám zo stredomoria, má 5 okvetných lístkov a spoznáte ho podľa ružovej, červenej, bielej, či melírovanej farby a zvláštnej šedo-zelenej farby stoniek :o) Môžete ho pestovať v záhonoch, skalke alebo v kvetináčoch, je mu to jedno, hlavne chce veľa slnka.


Pri fotení Klinčeka som sa radšej ovládala, aby som sem zase nemusela pridávať 10 rovnakých záberov :o). Ak to tu niekto pozorne sledoval, tak už vie, z čoho sa bude celý projekt skladal + ešte ďalšie 4, čo už nebude také ťažké uhádnuť...


Pekný deň!


27. januára 2014

Bábovka


Milujem ju. Spolu s bublaninou to boli najčastejšie pečené koláče u nás doma a pripomínajú mi detstvo. Vždy si k nej uvarím čaj a maškrtím. Na druhý deň si ju takto dávam na raňajky. Teda ak z nej ostane, väčšinou si z nej musím na tie raňajky pár kúskov radšej odložiť :o)

Potrebujeme:
4 vajcia
20 dkg práškového cukru
1 dcl teplej vody
20 dkg hladkej múky
prášok do pečiva
1 dcl oleja
kakao

Žĺtky vymiešame s cukrom, zriedime s teplou vodou, pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva, olej a všetko dobre zmiešame. Na koniec pridáme sneh a premiešame. Trochu cesta odlejeme do misky od snehu, pridáma trochu kakaa, zamiešame. Bábovkovú formu vymastíme, posypeme strúhankou, vylejeme do nej svetlé cesto a do neho tmavé. Ja to ešte trochu poštuchám, aby sa obe farby premiešali a spravili mramorový efekt.
Pečieme na teplote cca 180 stupňov cca pol hodiny (pre istotu vyskúšať špajdľou, či je upečená, každá rúra pečie inak).

Dobrú chuť! :-)

25. januára 2014

Láska z hojdačky


Ďalší z obrázkov výzvy, ktorú som si zadala v auguste a neskôr doplnila o vianočné obrázky. Len som to nejako nedomyslela, na publikovanie sa akosi nedostalo, celoročnú výzvu tohto roka som si už zorganizovala lepšie. Z celej výzvy som nestihla Culinary cats, ale určite sa na ne dostane v priebehu roka, lebo ich potrebujem na niečo konkrétne.

Ako píše dizajnérka, tieto mačičky sú vhodné k Valentínovi, k výročiu, či k svadbe, jednoducho láske z lásky :-) Sú z brožúrky "The Best of Margaret Sherry".


Nie, fotiek opäť nemohlo byť menej :-D Viac som to už okresať nemohla, všetky zábery sa mi tak páčia :o).

Peknú sobotu prajem!


21. januára 2014

♒ ♅ Vodnár (Projekt 2014: 2/40) ♅ ♒


Dnes som tu s druhou časťou môjho "malého" projektu, ktorý som si naplánovala na tento rok.Vodnár

"Pevné, mužské a vzdušné znamenie ovládané Uránom. Vodnár v sebe spája nepoddajnosť pevného znamenia, družnosť a nespútanosť vzdušného živlu, s dogmatizmom Saturna a individualizmom Urána. Dáva svojskú, nevypočítateľnú až rebelantskú povahu, plnú protikladov, ktorá miluje slobodu, originalitu a pokrok."
(http://www.zverokruh.sk)

Toľko krátka charakteristika tohto znamenia. Ja viem, že Vodnár nie je prvým znamením zverokruhu, ale až jedenástym, ale keďže by mi to nesedelo v pláne, tak som si to trošku prispôsobila. V každom prípade, Vodnár tu bude s nami od dnes do 19.2. :-)

Rozhodovala som sa medzi viacerými predlohami, nakoniec mi to nedalo a pre jednoduchosť a rýchlosť vyšívania som sa rozhodla opäť pre Margaret Sherry. Sľubujem, že ďalší diel už mačací nebude. Včera som si konečne zohnala mulinky a tak sa môžem veselo pustiť do práce. Bude to niečo nové, ešte som tu od tej dizajnérky nič nemala :-)

Veľkosť obrázka je 49x50 krížikov a bol skutočne bleskovo hotový :-) Olemovanie som spravila kvôli foteniu, priestor bol príliš prázdny :-/ A ďakujem sesternici za záchranu, vďaka nej som mohla použiť ako pozadie obrázok zverokruhu :-).


♒ Pekný deň! ♒


13. januára 2014

! Na predaj !

Mala som potrebu pokupovať všetky možné knižky na tvorenie alebo kozmetické. Postupom času som zistila, že sa mi tu niektoré viacmenej len motajú a že do nich ani nepozriem alebo lepšie povedané ani som nepozrela. Rada ich posuniem niekomu, kto by mal o ne záujem. Sú ako nové (veď pri "toľkom" používaní aby neboli :-( ), len kozmetickým som odlepila ex libris, ale dávam na ne cenu polovičnú, za akú som ich kúpila + poštovné podľa cenníka Slovenskej pošty. Ak by niekto zobral knižiek viac, som ochotná dohodnúť sa na cene a spraviť ju výhodnejšiu, ako by vyšla po sčítaní.

 Tieto maličké mali všetky cenu 2,62 €, moja cena je 1 €/kus + poštovné. (už len 35 a 38)

Pôvodná cena 2,95 € / moja 1,50 € + poštovné (PREDANÁ)

Pôvodná cena 6,41 € / moja cena 3 € + poštovné

Pôvodná cena 8,93 € / moja cena 4 € + poštovné (Predaná)


Pôvodná cena 16,20 € / moja cena 8 € + poštovné

Pôvodná cena 13,60 € / moja cena 8 € + poštovné


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...