31. augusta 2014

❁ Gladiola (Projekt 2014: 26/40) ❁

"The flower celebrated as the August flower of the month is the gladiolus.The gladiolus is a beautiful cut flower and one of the most attractive garden flowers. They are available in a variety of colours: white, yellow, orange, pink and red.
Sometimes, gladiolus are called the sword lily. Some species are small, but others appear to be sword-like, tall and spiky
These flowers are named after the sword of the gladiator, and they carry a meaning of strength and sincerity. The hidden message of the August Birth Flower, the Gladiolus, so favored during the Victorian era was "Love at first sight"." (Ellen Maurer Stroh)

Gladiola (Gladiolus)

Kvietok Gladiola, známy aj ako mečík, nájdete v rôznych farbách a práve jemu je venovaný posledný augustový príspevok. Vo viktoriánskej ére tento kvietok niesol skrytú správu lásky na prvý pohľad.
Škoda, že mu dizajnérka nevybrala inú farbu, celú dobu som mala pocit, že vyšívam viančnú ružu (ktorá mimochodom bude tiež). Opäť som sa obávala výsledku, ale fotka ma zase presvedčila, že to tieňovanie, ktoré mne splýva, na fotke sa ukáže :-).Dnes to bude opäť bez fotky. Iba ak by som mohla použiť starú fotku kosatcov :-) Budem musieť uloviť zábery ešte toľkých kvietkov. Človek nevie, na čo sa mu ten obrázok v budúcnosti hodí...


  Pekný večer!

 

28. augusta 2014

Macramé: Sovy


Kedysi som tu tri príspevky venovala macramé náramkom. Keďže od tej doby uplynulo kopec času a už také náramky vyrába takmer každý, rozhodla som sa macramé posunúť u mňa na ďalší level. Čo tak niečo né? Napríklad sovy? Ja totiž milujem "sovičkové" doplnky.

Keďže som dve chcela podarovať, začala som trénovať. Hoci som za svojich detských čias vyrobila niekoľko náramkov priateľstva, nejako mi preskakovali uzlíky a prvé dve vyzerali veľmi smiešne. Paradoxne ako jediné mali tvar, ktorý som chcela. Tie vydarené totiž vyšli nejaké štíhle. Ale hlavne, že sa podarili :-). Sovy mali pôvodne slúžiť ako kľúčenky, no nejako to nefungovalo tak, ako som chcela a je k tomu potrebná ešte jedna karika. Podľa toho, na čo ich upevníte sa dajú použiť ako prívesok alebo dokonca aj náušnice.Vytvorila som ich v dvoch verziách - z drevených korálikov a korálikov z brúseného skla. Ktorý variant sa vám páči viac?

Pekný deň!

23. augusta 2014

♍ ☿ Panna (Projekt 2014: 25/40) ☿ ♍
Panna

"Panna je pohyblivé, ženské a zemské znamenie ovládané Merkúrom. Panna v sebe spája flexibilitu pohyblivého znamenia, triezvosť a metodickosť zemského živlu, s racionalitou planéty Merkúr. Dáva snaživú, učenlivú povahu, s jemnými rozlišovacími schopnosťami, ktorá sa dokáže dobre orientovať v chaose a stojí nohami vždy pevne na zemi." (www.zverokruh.sk)

Nejako som si zabudla nafotiť obrázok a zrazu tu bol dnešný deň. Fotila som ráno pred odchodom do Nitry a aj to tak dopadlo :-/ Aby mi nebolo málo, zblbne mi počítač... Aj tak budem musieť prefotiť zarámované obrázky. Už to musí ísť zo mňa von. Ani si neviete predstaviť, ako ma neuveriteľne rozčuľuje, že je kanava krivo utkaná. Keď to potom takto olemujem, v tom rámiku to vyzerá príšerne. Navyše ráno o pol siedmej som si to na fotkách akosi nevšimla. Nech, veď koľko ľudí si tento príspevok pozrie... Tak a je to vonku a teraz dosť rozčuľovania.

Som rada, že som si odložila klásky a mohla som ich použiť teraz :-). Panna  bude s nami do 22.9., kde sa mi bude trochu križovať s jesenným obrázkom, takže budú zase dva za sebou. Jej rozmer je 44x49 krížikov.


Uf, stihla som to a teraz budem netrpezlivo čakať, či sa príspevok objaví na Bloglovin´, lebo minule to nefungovalo.

UPDATE: Krivo zarámovaný obrázok opravený.


Pekný večer!


11. augusta 2014

Potulky kopanicami: Výlet na Poriadie

Týmto príspevkom začnem krátku sériu foto príspevkov z výletov po myjavských kopaniciach. To viete, u nás na rovine nič zaujímavé nenafotím, preto si vždy užívam, keď môžem fotiť na Myjave. Aj keď jedno miesto niekoľkokrát, ale už sa mi stalo, že som aspoň videla posun v zlepšení záberu :-). Ale tie sady, kopce, výhľady, tie sú na nezaplatenie. A nebo. Krásne, ako ja hovorím, barančekové nebo. Blankytná obloha je krásna, ale na fotke trochu nuda. Obloha s oblakmi ma nesmierne fascinuje. Od malička, kedy sme pozerali hore a hľadali, ktorý mrak nám čo pripomína.
Vybrali sme sa na Poriadie, k pamätníku bitky u Klasovitých. Okolo motokrosu, po Jablonskej, hore okolo metrologickej (?) stanice. Zastávka na fotenie výhľadov, k bunkru z 2. svetovej vojny do lesa som sa neodvážila ísť. Obloha bola úžasná, ako nejaká začínajúca apokalypsa nad Myjavou :-). Nie, nepršalo, to len tie mraky tak vyzerali, ale boli neškodné. Skoro z každého kopca je vidno tie isté skvosty, ale vždy ich fotím. Zrúcanina hradu Branč, Čachtický hrad, výhliadková veža na Poľane (aj o tej tu bude reč v budúcnosti), veterný mlyn vo Vrbovciach, či televízny vysielač na Veľkej Javorine. Vďaka za taký rozsiahly zoom.


Prechádzame nad železničnou traťou a ja lovím prvú fotku Mlynárika kapustového. Nebolo by odveci zachytiť aj hlavný cieľ výpravy. Tam tie stromy, tam sa ukrýva pamätník.


Joj, táto odbočka, tú "mám" veľmi rada pri ceste autobusom. Kým vtedy ideme rovno, teraz sme sa pobrali do ulice. Niektoré domčeky rozprávkové a zaujala ma táto záhrada, ktorú som trošku "šmírovala".Mám pocit, že tento kopec je vidno odvšadiaľ. Ideme na Poľanu, je tam, ideme na Bradlo, je tam... Nerobila som panorámu, ale ďalšie tri zábery patria k sebe. Od prvého pokračujú vľavo ďalšie dva.
Konečne sa dostávame k pamätníku. Nebudem to prepisovať, na ceduľke všetko je :-). Fotky by sa ale opakovali, tak len tak stručne.
Pohľad do diaľky, tam niekde by sa mala skrývať cesta späť. Zbehli sme na Poriadie a odtiaľ rovno na záhradu na grilovačku. Nechýba zopár fotiek kvietkov a mala ochutnávka mojej ďalšej vášne - motýľov. Tu niekde na lúkach to začalo. To už mojím "spoluturistom" nezostáva nič iné, len si sadnúť a čakať :-D.

 Mačička z Jablonskej ako bodka za dnešným príspevkom. A ja prajem pekný zvyšok večera!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...