30. septembra 2014

❁ Astra (Projekt 2014: 30/40) ❁"The September flower is the aster which means love, faith and wisdom and symbolizes valor. Not only this, there is also a hidden message behind this flower and that is take care of yourself for me.
Aster is often used to accent different types of mixed flower arrangements, mainly because of its dainty features. Aster is known as a symbol of love also. Its name comes from the Greek work for "star" and refers to the shape of the flower head." (Ellen Maurer Stroh)
Astra (Callistephus)

Astra je ďalší kvietok, ktorý nám chýba v záhrade, teda aspoň som si to myslela, kým ma Google nevyviedol z omylu. Ellen Maurer Stroh si vybrala do svojho projektu fialový odtieň. Sú krásne, rozmanité, pestré. Kvitnú bohato najmä na jeseň. Poznáme viac odrôd týchto čarokrásnych kvetín, rozdeľujeme ich na skoré, poloskoré a neskoré. A podľa toho kvitnú od septembra až po október. Je to kvietok, ktorý má za úlohu rozveseliť záhradky, keď sa príroda už prezlieka do zimného šatu. Myslím, že by sme ich mali do tej našej záhradky vrátiť, lebo je to krásny kvietok. Teda k tým fialovým, o ktorých som si myslela, že sú chryzantémy :o).


 Astrou som vlastne uzavrela tretí štvrťrok a vrhám sa do toho posledného. Budem s októbrom máličko meškať, lebo sa naskytli okolnosti, ktoré ma zdržali. Ale po ňom by som si mala švihnúť s obrázkami ďalších dvoch kvietkov, kým ich máme v záhrade, aby som ich spolu odfotila :-).

Pekný deň!


29. septembra 2014

26.9.2014 - Veľké stretnutie spisovateľov: 2/2 - Hlavný program


V prvej časti som vás previedla zámkom a teraz prichádzam s tým, kvôli čomu to celé vzniklo. To vám bolo tak. Spisovateľka Nata Sabová založila v decembri 2012 blog, v ktorom sa venovala len jednotlivým autorom. Nakoniec z toho vznikla celá blogová encyklopédia súčasných slovenských spisovateľov, čo je podľa mňa výborná vec a tlieskam jej za výborne vykonanú prácu. Ono to totiž nie je len tak, jednotlivé "profily" je potrebné aktualizovať. Kto sa v encyklopédii nachádza, má tam svoju fotku, zoznam diel s anotáciami, či videá ku knižkám... Pre väčšie zobrazenie kliknite na fotky.

26.9.2014 - Veľké stretnutie spisovateľov: 1/2 Smolenický zámok


Smolenický zámok bol v piatok 26. septembra svedkom stretnutia 38 spisovateľov (pozri druhú časť). V tomto prvom príspevku sa budem venovať zámku, lebo kým sa spisovatelia medzi sebou rozprávali, ja som si išla trochu fotiť. Takže vás teraz môžem pozvať na prehliadku jesenným zámkom.

24. septembra 2014

♎ ♀ Váhy (Projekt 2014: 29/40) ♀ ♎
Váhy

"Je to základné, mužské a vzdušné znamenie ovládané Venušou. Váhy v sebe spájajú iniciatívu základného znamenia, neposednosť a družnosť vzdušného živlu, so šarmom a estetickým cítením planéty Venuše. Dávajú príjemnú, spoločenskú (niekedy až moc prelietavú) povahu, s obzvlášť vyvinutým zmyslom pre krásu a harmóniu." (www.zverokruh.sk)

Včera začalo znamenie Panny a tak prichádza na rad dnes, keďže včera bol jesenný obrázok :-).  Pri tejto mačičke som asi trhla svoj časový rekord vo vyšívaní a jej existencia bola ohrozená, keď mi na ňu pred fotením kvaplo trochu kávy. Našťastie som to vyčistila, lebo by som sa asi rozplakala od zúfalstva. Jej rozmer je 46x50 krížikov. Pomaly ale isto sa dostávame k môjmu znameniu, no zatiaľ bude vládnuť toto, a to do 22.10. a potom ho vystrieda Škorpión.Rámik vymenený, obrázky doplnené :-). Uf... Aj by ma to mrzelo, keby som ich musela vynechávať.


Pekný zvyšok večera!


23. septembra 2014

◠▫◡❦ Jeseň (Projekt 2014: 28/40) ❦◡▫◠Tak nám dnes začala oficiálne jeseň :-). Ďalšie moje obľúbené ročné obdobie, teším sa na to prezliekanie prírody z jednej farby do druhej. Je síce pravda, že bude nakoniec do hola, ale kým sa stihne vyzliecť, tak ma to veľmi baví. A milujem čas kabátika a šatky...

Keď som išla fotiť obrázok, uvedomila som si, že je najvyšší čas zniesť z povaly jesenné dekorácie a vyzdobiť si to tu v jesenných farbách. Obrázok má 63x63 krížikov. Nikdy neviem, čo o obrázkoch písať :-D. Tak ich nechajme rozprávať samé...

Ešte dva obrázky a je tu ďalšia rekapitulácia. Pomaly by som si mala nachystať niečo jesenné a vianočné. V lete sme toho stihli dosť až som to nestihla všetko ukázať a už to asi nemá ani význam. Na druhom blogu som sa zapojila do výzvy a hoci som si myslela, že to tu ustrážim, no bohužiaľ mi to nevyšlo, tak bol tento mesiac dosť úbohý. No keďže dnes začalo aj znamenie Váh, tak zajtra sa tu objaví ďalšia mačička a na konci mesiaca určite kvietok. Aspoň že toto je pevné, inak neviem, ako by to dopadlo.

◠▫◡❦ Pekný večer! ❦◡▫◠


11. septembra 2014

Potulky kopanicami: Vyhliadková veža Poľana


Bojím sa výšok. Ale ak to má mať nejaký skvelý výsledok, tak ja sa prekonám. Vyhliadková veža na Poľane je jeden z takýchto cieľov. Ak sa pri výstupe ostatní správajú civilizovane, tak so strachom a detskými krokmi sa dopracujem až k vrchu...

1. septembra 2014

✯ ▪ ✯ September (Projekt 2014: 27/40) ✯ ▪ ✯Uf, posledné dni mám pocit, že žijem niekde v Londýne, či v Seattli, len dážď a hmla :-) Čo mi tak trochu kazí moje plány s fotením, ale čo narobím.
September otvára táto lenivá ryšavá mačička na konári. Myslím, že drieme, lebo zjedla ostatné jabĺčka, čo tam boli. Myslím, že ju prezrádza jej spokojný úsmev :-). Keď sa vyčasí, snáď obrázok odfotím aj na skutočnej jabloni a dodatočne pridám fotky. Teda ak vyjdú podľa plánu. 

Prázdniny boli plné výletov a tak trocha som nestíhala plniť svoj blogový plán, no snáď sa ž v Septembri dostanem do normálu. Treba ešte dohnať foto príspevky a ja si teraz uvedomujem, že som akosi vynechala fotogenické leto :o). Tento mesiac mám trochu nabitý, tak si budem držať palce, aby som stíhala aspoň na 75% :-).


Pekný večer!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...