31. októbra 2014

❁ Nechtík (Projekt 2014: 33/40) ❁"The calendula is a member of the marigold family, and was traditionally valued as an herb, rather than its bright yellow blossoms. This flower can be used as many herbal medicinal remedies for headaches, toothaches, stomachaches, fever reducers and menstrual cramps. It can reduce swelling in insect bites, sprains, jaundice, sore eyes, wounds and other skin irritations when the calendula is made into an ointment. Lip balms can be made to soothe chapped lips as well. The calendula's bright colors ranging from gold to bright orange have also been boiled to make brilliant dyes for fabrics, cosmetics and food.
Calendula is the most sacred flower of ancient India… its flower heads were used to make garlands, which adorned holy statues.
The calendula's genus name, wor calendae, means throughout the months. Like sunflowers, Calendula's flower heads follows the sun." (Ellen Maurer Stroh)

Nechtík  (Calendula)

 Nechtík teraz kraľuje aj nášmu dvoru, kde nám krásne rozveseľuje jesenné počasie. Po fotení som si zobrala kvietky do štamprlíka a skrášlila si izbu. Za odstrihnutie som bol potrestaná polepenými prstami, lebo listy a stonky tohto kvietky sú lepkavé. Je liečivý, no nespomínam si, že by sme ho niekedy takto využili a okrem žltého môže by aj oranžový (my už čisto oranžový nemáme, len skrížený so žltým, ale pamätám si aj oranžové kvety). Z tých liečivých účinkov spomeniem, že je významným prírodným antibiotikom, najčastejšie je používaný vo forme čaju, chráni nás pred vírusmi, baktériami a kvasinkami, ktoré škodia nášmu zažívaciemu ústrojenstvu...
Pekný zvyšok večera!


29. októbra 2014

Diár 2015


Ja viem, že je to trošku priskoro, ale aspoň to budem mať za sebou. A keďže som ich ešte videla v Lidli, tak to možno bude aj rýchly tip a podarí sa kúpiť aj niekomu inému. Už dvakrát som prerábála diár z Evy, lebo to s ním išlo dolu vodou, tento rok sa tým už nemusím zaoberať, aj keď na druhej strane som si tento rok celkom pekne vytuningovala :o). Diár je pre mňa ako denník, keď už si ho nepíšem, aspoň si tam dám poznámku a spätne si to viem pozrieť. Po tom, ako som prvý krát videla Filofax, tak som po ňom zatúžila. Ale kúpiť si ho, znamená otrieskať peniaze iba za značku. Rozhodla som sa, že si ho ale predsa len dám pod stromček, no dostala som tip od Veroniky na diár, ktorý je 10-násobne lacnejší (necelých 5 €)a tak som si ho hneď v prvý deň akcie letela kúpiť. Oblepiť nálepkami a papierikmi môžem aj tento, nie? Boli na výber síce len dve farby (a včera som si všimla, že  mali aj zatváranie na cvok), ale na druhej strane mi zostali peniaze na dôležitejšie veci. Keďže som predtým nakúpila (nielen) v Lidli aj rôzne papiere, rozdeľovače a všetky tieto somarinky si vyrobím :-). V diári bola vložená aj náplň na ďalší rok. Ale tak keby som chcela, tak do napodobeniny si môžem vložiť aspoň niečo originálne, lebo rozostupy dierok by mali byť rovnaké, ako má "Filo".

Ja som si vybrala hnedý, lebo čierny budem mať poznámkový blok. Chcela som takéto zatváranie, takže mi to vyhovovalo. Vo vnútri sú priečinky na karty, mechanizmus bol ochránený kartónom a hneď na začiatku je čierny rozdeľovač. Obal diára je z koženky.
Obsahuje rôzne sekcie, ktoré majú tiež čierne oddeľovače rovno aj s popiskami. Nasledujú základné listy ako osobné údaje, prehľadné kalendáre, do harmoniky poskladaný prehľad roka a potom ide týždenný kalendár. Pri tých nepodarených diároch z Evy som si tak zvykla na to, že tam nie sú riadky, že teraz mi asi budú aj zavadzať. Čo pociťujem ako nevýhodu je bsencia menín.V aktuálnom je priestor pre zoznam úloh aj s políčkom na "odfajknutie", ale ten už mám pripravený svoj, takže zrejme mi tento poslúži ako zoznam na nákup :o). Potom nasledujú poznámky a informácie, kde sú dôležité telefónne čísla, pre rodičov vypísané prázdniny, sviatky, kontrolný zoznam na dovolenku, či kalorická tabuľka a prvá pomoc. Väčšina týchto listov uvoľní miesto iným. Na konci je do harmoniky poskladaná mapa Európy. Ako posledný priečinok je veľa, veľa listov a je to vlastne adresár. Na konci je opäť vrecko, do ktorého pasuje poznámkový blok s čistým papierom, ktorý bol zabalený pri náplni na rok 2016 a ja som ho zabudla odfotiť.
Po menších úpravách podľa mojich predstáv si z neho spravím niečo, z čoho sa budem tešiť ako decko. S farbou nespravím nič, ale aspoň tá bude na ňom seriózna, lebo ak ho o pár mesiacov otvorím, bude to ako diár nejakej školáčky :-D. Veď si vyhľadajte videá na Youtube a pochopíte... :-)

Pekný večer!23. októbra 2014

♏♇ Škorpión (Projekt 2014: 32/40) ♇ ♏
Škorpión

"Je to pevné, ženské a vodné znamenie ovládané Plutom (podľa tradície Marsom). Škorpión v sebe spája nepoddajnosť pevného znamenia, emotívnosť vodného živlu, vášnivosť planéty Mars, s tajomnou silou Pluta. Dáva zložitú, nepreniknuteľnú až faustovskú povahu s intenzívnym vnútorným životom a extrémistickými postojmi (buď všetko alebo nič)." (www.zverokruh.sk)

Dnes začína vláda Škorpióna a tak je čas na obrázok s týmto motívom. Trochu mi pripomína ten, ktorý bol venovaný Rakovi a aj sa rovnako ľahko a rýchlo vyšíval. Z pohľadu mačičky je jasné, že sa bojí ako súťažiaci v Pevnosti Boyard, keď sa má stretnúť s týmito potvorami, ale verím, že jej neublížil, lebo sa mačička vráti aj budúci mesiac :-). Rozmer obrázka je 50x51 krížikov a ako obvykle som ho olemovala v rozmedzí 70x70 krížikov. Bude tu s nami do 22.11., kedy ho vymení moje znamenie.
Pekný deň!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...