28. mája 2015

Tradičné umelecké remeslá - Piešťany 2015


Minulý víkend sa konal siedmy ročník podujatia Tradičné umelecké remeslá v Piešťanoch. Toto podujatie sa rozmnožilo po celom Slovensku, takže nie je ťažké si vybrať nejaké najbližšie mesto a vybrať sa na výlet :-). O chvíľu bude aj v Hlohovci a hoci mi je bližšie, radšej idem na to do Piešťan. Hlavne kvôli prostrediu, kde sa koná, a teda na Kúpeľnom ostrove. Počasie nebolo nejaké super, mrholilo, svietilo slnko a nakoniec aj poriadne pršalo, ale našťastie až pri našom odchode, no aj tak som si to nenechala ujsť... Niektorí predajcovia sa opakujú, niektorí sú noví, ale vždy sa rada pokochám a niečo kúpim.

26. mája 2015

M, N, O, P (Lesley Teare´s ABC Sampler Mystery SAL)


Vítam vás v štvrtom dieli tajomného abecedného SAL od Lesley Teare. Dnešný príspevok teda bude venovaný ďalším štyrom písmenkách a ich kvietkom Magnólii, Narcisu, Africkej sedmokráske a Vlčiemu maku. Tri som opäť dokonca vedela identifikovať aj sama :-) Aj tentokrát som sa rozhodla pre vyšívanie všetkých písmeniek naraz, páči sa mi to a je to praktickejšie. Už je asi aj jasné, že takto budem pokračovať až dokonca :-). Predchádzajúce písmenká tu, tu a tu

✄ ✄ ✄

Welcome to the 4th part of mystery alphabet SAL by Lesley Teare. Today´s blog post is devoted to the next four letters and their flowers Magnolia, Narcissus,, Osteospermum (African daisy) and Poppy. I recognized three of four again :-). I also worked on all together as in the previous part. It´s more handy. I will do it like this to the finish :-). You can see previous letters here, here and here.
Pekný deň!


21. mája 2015

Narodeninové víly: Máj


Zuzka bola pilná včielka posledné týždne ale trochu je nezostalo času na blogovanie. No včera večer som si konečne sadla k rozrobenej víle a urobila lemovanie a dnes som sa pustila do abecedy. Cez víkend sa chystám na Tradičné umelecké remeslá do Piešťan, tak snáď budem stíhať všetko tak, ako by som si to želala a pripravím nejaké príspevky. Čaká ma vďaka dvom zanedbaným (blogo)týždňom celkom dlhý "to do list".

Predloha na májovú vílu sa dá stiahnuť tu. Páči sa mi, ako kalendár pomaly rastie, veľmi sa mi páči toto postupné vyšívanie a ani som sa nenazdala a nabudúce už budem mať polrok za sebou :-). K máju patrí konvalinka. Tá sa v máji objavila aj minulý rok sa tu. Milujem vôňu tohto kvietku. 

Január ♦ Február ♦ Marec Apríl

✄ ✄ ✄

Suzi was a busy bee the last weeks but unfortunately she hadn´t a lot of time for blogging. Well, yesterday I finally did a backstitching of May fairy. Today I started to work on the next letters of mystery sampler. I will go to Folk crafts event in Piešťany on Saturday so I hope, my plans will be successful and I´ll prepare some blog posts. Because of the last two weeks I have a very long to do list.

You can find the chart for May fairy here. I like how the calendar is growing, I like this style of gradual stitching. It will be a half on the next month :-). This month belongs to the lily of the valley. It was the same the last year here. I love the smell of lily of the valley.

JanuaryFebruary ♦ March April
Pekný deň!


14. mája 2015

Sunbonnet Sue (in the garden #1)


"Friendships are flowers in the garden of life."


Sunbonnet Sue je dievčatko v klobúku (takom tom s ušatom :-)))) a jednoduchých šatách, ktoré je ikonou quiltu a výšivky viac ako storočie. Po čase sa začala objavovať na pohľadniciach, riade a iných predmetoch, ale quilt je jej tradičné "zobrazenie". Dizajnérka Ursula Michael sa Zuzkou nechala inšpirovať a vytvorila sériu šiestich pohľadníc, ktoré ukazujú Sue v záhrade a sú doplnené citátmi, keďže Sue rada pracuje v záhrade a rozpráva sa s kvietkami. Tiež sa rozprávam s kvietkami :-). Dnes prichádzam s prvou z nich. Keďže som sa rozhodla pridávať ich postupne, tak som si prispôsobila názov príspevku, v tomto e-shope ich nájdete pod názvom Six Sunbonnets, v časopise Formula rukodeliya ich nájdete pod názvom Vo sadu li, v ogorode (V sade, či na záhrade). Myslela som, že sa dozviem ešte niečo o týchto výšivkách, no bohužiaľ som ich našla len na týchto dvoch miestach.

Vyšívanie inak išlo hladko, rýchlo, až tak, že som ešte stihla natočiť zopár záberov z procesu výroby :-). Rozmer vyšívanej časti je 56x56 krížikov. No a niekedy nabudúce vám ukážem ďalší...

✄ ✄ ✄


Sunbonnet Sue is a little girl in sunbonnet and simply dress. She has been an icon of quilting and embroidery for more than a century. Soon Sue was found on postcards or on plates and dishes but quilt is her dominant function. Designer Ursula Michael was inspired by this girl and she created a series of six postcards with Sue in the garden. You can find here the quotes which represent our comunications with flowers. Sue likes speaking with flowers. I speak with the flower too :-). And here is my the first. I adjusted a name of post because I didn´t find more information. You can find this design here and here in russian magazine Formula.


A ešte jeden v bielom prevedení :-)Pekný deň!

10. mája 2015

Lesley Teare - Pretty Rose Card (Deň matiek 2015)


Dnes je Deň matiek a tak, ako minulý rok, aj tento som si pripravila malý obrázok. Aj tento je od Lesley Teare a predloha na neho je tu. Vybrala som ho ešte v marci, keď som vyšívala jeho kolegu Sweet Flowers With Love. Dokonca už vtedy som si nachystala materiál a priznám sa, že som rátala s tým, že v nejakom okne ho vyšijem a budem ho mať pripravený. To sa samozrejme nepodarilo. Tento mu bol štýlovo podobný, čo hralo hlavnú úlohu pri výbere a aj napriek tomu, že tento v originále rámik nemá, aj tak som mu ho po menšom prispôsobení vyšila. Tiež som sa rozhodla opäť pre pohľadnicu. Na konci príspevku môžete oba obrázky vidieť spolu. Dôvod prispôsobenia bol ten, že tento ružový mal o dva krížiky navyše, teda 38x38 krížikov. A opäť som sa veľmi tešila z vydarených francúzskych uzlíkov. Asi mi to konečne po takmer dvoch rokoch konečne pôjde :-D. 

✄ ✄ ✄

Today we have Mother´s day and I decided to do some design this year again. The last year I did Flower Basket by Lesley Teare. I chose this rose design on March when I was working on Sweet Flowers With Love. I also prepared material. I really wanted to work earlier than on May. This plan failed, busy Suzi. This rose design was stylishly very similar to Sweet Flowers. It hasn´t frame but I decided for the frame. I adjusted the frame of Sweet Flowers to this design which is a little bit bigger (38x38 crosses). I also did a card. You can see both cards at the end of this post. And I did sooo pretty french knots again. Did I finally learn it? :-D

Pekný deň!


2. mája 2015

Vlčie maky


Keď už si užívam predĺžený víkend na tej Myjave, tak tu mám jeden vankúšik, ktorý som vyšívala ešte na strednej škole, čo je pekne dávno :o). Motív vlčích makov s kvietkami som našla v časopise Nápady a rady, ktorý vtedy mama občas kupovala. Snáď doma doplním aj číslo. Vyšila som ho len tak, z nudy, bez úmyslu vyhotoviť vankúš. Potom som si vymyslela tú kvietkovú bordúru, dala som ju okolo kytičky a vankúš už bol v pláne. Výšivka pekne dlho ležala medzi ostatnými, kým sa z nej stala návlečka na vankúš. Keď som bola v Alpách, kúpila som si tam jeden vtipný vankúš a zobrala som si ho na Myjavu, lebo tam som nemala žiadny taký, kým doma dosť. Lenže samotný bol celý biely, dosť sa špinil a žmolkoval. To bol dôvod konečne vyhotoviť tú návlečku! Zelená deka, zelené steny, zelená látka :-).

A aspoň jedna mobilná fotka počas prechádzky. Je dosť škaredo, plán spraviť zopár jarných fotiek mi nevyšiel.


Peknú sobotu prajem!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...