27. júna 2015

56. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu (Myjava 20.6. 2015)


Konečne po dvanásťhodinovej šichte editovania je tu príspevok. Ak máte pomalší internet bude treba najprv nechať to načítať, lebo som príspevok nedelila na jarmok a na amfiteáter a z pár ročnej skúsenosti s blogovaním sem nevložím len zopár fotiek a na ostatné link albumu, lebo by si to málokto z lenivosti pozrel. Viem, o čom píšem, bohužiaľ. Takže klik na čítať ďalej a chvíľku počkať :-) Fotky nie sú v plnej veľkosti, ale aj tak sú dosť veľké.

23. júna 2015

Q, R, S, T (Lesley Teare´s ABC Sampler Mystery SAL)


Zo zoznamu, čo treba tento mesiac na blog treba urobiť, si dnes môžem škrtnúť ďalšiu položku. Dnes mal byť iný príspevok, ale nejako sa mi podarilo stihnúť vyšiť písmenká a tak im dávam prednosť. Abeceda sa nám pomaly ale isto približuje ku koncu. Dnes prichádzam s písmenami, ktoré patria Traslici, Rudbekii, Hlaváčovi a Tulipánu. Ešte aj teraz by som si stála za tým, že Q je divá mrkva :-D. Predchádzajúce časti tu, tu, tu a tu.
✄ ✄ ✄

The next task of the to do list is executed. I wanted to write about something else but I finished the letters so I gave the preference to this post. The flower alphabet is closer and closer to the finish. Today I´m going to show you the next four letters which belong to Quaking grass, Rudbeckia, Scabious and Tulip. I would swear that Q is Wild carrot (Queen Anne´s Lace) :-D. The previous parts are here, here, here and here.
Pekný deň!


21. júna 2015

Deň otcov 2015


"Make your dad feel like a star by stitching him one of Angela Poole´s stylish design - he´ll feel like he´s topping the bill!"

Je tretia júnová nedeľa a to znamená, že je dnes Deň otcov. Pre túto príležitosť som si vybrala ďalší zo štvorice dizajnov od Angely Poole - Number 1 Dad Card Collection Father´s Day. Prvý z nich som ukázala minulý rok. Tentokrát som sa pokúsila vybrať správne farby a keď som tak pozerala na ten minuloročný, mám chuť ho vyšiť znova, aby ladil.

Rozmer vyšitej časti je 56x56 krížikov a priebeh mojej práce som zavesila na InstagramPekný večer!


16. júna 2015

Park a Kúpeľný ostrov v Piešťanoch


Je jedno miesto asi 20 km od môjho bydliska, kde sa veľmi rada vraciam. Tým miestom je Kúpeľný ostrov v Piešťanoch a park na opačnom brehu Váhu. Naše návštevy tohto miesta začali pred mnohými rokmi počas prázdnin u babky, ktorá bývala kúsok od Piešťan a brávala nás aj sem. V nemocnici, kde pracovala, sme si vždy v kuchyni vyzdvihli starší chleba a na breh sme išli nakŕmiť labute a čajky. Kúsok od nemocnice bol stánok, kde vyrábali kúpeľné oblátky. Čerstvé a voňavé a ja som fascinovane cez okno sledovala stroj, ako ich vyrábal. Vždy som si vyberala orechovú, škoda, že stánok tam už niekoľko rokov nie je a musíme kupovať len krabicové. Pamätám si, ako nás raz zobrala aj na Adama Trajana. To bola loďka, ktorá robila okružnú plavbu smerom na Sĺňavu. Asi pred tromi rokmi som si túto jazdu pripomenula :-))).

11. júna 2015

Diár 2015 - Update 2


Pozerala som do kalendára, plánovala, čo a ako rozhodiť a nakoniec sa miesto ušlo update-u diára. Lenže som bola viac akčná, ako som potrebovala a tomuto príspevku mohli predchádzať dva príspevky, na ktoré by som s týmto nadviazala. Popravde, v jeden som dúfala, aj som kvôli tomu dnes pásku naháňala, ani som si nechystala koncept na toto, aby som mohla video dorobiť, ale stratila som v meste milovanú vec a nejako ani nebolo chuti. Ešte aj teraz sa musím premáhať k písaniu...

No, ale pohľad na moju novú úvodnú stranu v diári ma zase trochu rozveselil. Viac o tom nenapíšem, bude o ňom samostatný príspevok a nie len o tom :-). Motýlika som vymenila za Mirabelle a zvolila som elegantné zlato-strieborné prevedenie. Táto kombinácia vzhľadom na farbu diára je veľmi páčivá :-))).


Takto vyzerá z druhej strany. Stranu s lepiacimi papierikmi poznáte z prvého príspevku a na túto stránku som z druhej strany nalepila kvietkovanú samolepiacu tapetu a pridala zvieratkové lepiace papieriky. Motýlika som najprv spolu s kravičkou a mini medvedíkovými (vľavo hore) a aj vtáčiky a sovičky dostala od Arvonky, potom som si ich a tie ďalšie dokúpila sama
Zoznam úloh (tu)som už mala tiež v minulom update-e, veľmi sa mi páči, takže ho stále používam, len som si ho vylepšila páskami, v prípade tejto dvojstrany som použila aj motýlikovú vysekávačku. A na blogu Mein Lila Park som si našla tie vtipné "citáty".Na záver ešte malá upútavka na nové rozdeľovače a pohľad, aký je diár už tučnučký. Pri fotení som musela vybrať zopár strán :-D. Ešte úvodná fotka a týždne 17 - 24. 

Jednotlivé týždne majú svoju nástenku na Pintereste

9. júna 2015

Narodeninové víly: Jún


Vonku spievajú vtáčiky o sto šesť, všade je úžasná kvetinová vôňa a tak krásne farebne, že neustále behám a fotím kvietky, chrobáčiky, obláčiky... A v tomto voňavom čase prilieta na blog júnová víla s kvietkom šípovej ruže. Minulý týždeň sa na mojom Instagrame objavili fotky z procesu výroby, potom detaily motýlikov a dnes je rad na celú vílu. Som v polovici kalendára. To je fakt, ktorý mi pripomína, ako ten čas neuveriteľne letí. Predloha na túto krásku je voľne stiahnuteľná tu.

Január ♦ Február ♦ Marec ♦ Apríl ♦ Máj

✄ ✄ ✄

The birds sing lovely songs, amazing floral fragrance is everywhere and  it´s so beautiful colored world that I still must to take the pictures of the flowers, beatles, clouds... And June fairy is arriving on my blog with the briar rose in this fragrant time . I uploaded on Instagram photos of WIP, then the details of butterflies and today I´m going to show you all the fairy. I'm in the middle of the calendar. It´s a fact which reminds me how time flies incredibly fast. I hope you will like this fairy and you can download free chart of this fairy here.

JanuaryFebruaryMarchAprilMay

Pekný deň!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...