18. augusta 2015

Húsky na jazere

December 2002 :-)
Prechádzala som si fotky obrázkov, ktoré tu ešte nemám a narazila som na tento. Vybrala som si ho z čisto nostalgických dôvodov a pekných spomienok na časy, keď sa mi ani nesnívalo, ako to všetko dopadne. Okrem toho bol jeden z tých, keď som sa vyšívaniu začala venovať viac. Húsky, ktoré sa perú na jazere pri mlyne, som si vybrala pôvodne ako darček pre ženu, ktorej vášňou bolo zbierať všetko s motívom husičiek. Motív pochádza z časopisu Dorka (časopis Dorka 11/2001), obrázok som vyšívala neuveriteľných 13 rokov dozadu a doteraz si pamätám, ako som sedela pod vianočným stromčekom a párala kus neba, ktorý som zle vyšila :-))). V tom čase som na vyšívanie nepoužívala mulinky, ale perlovky. Moja zbierka pozostávala zo zopár kúskov klbiek, ktoré som si kúpila na tieto tri vankúše a pre zvyšok som si chodila k mame do krabice :o)

Koníček, ktorý bol mojím odreagovaním popri učení sa na skúšky sa stal mojou vášňou a dnes moju zbierku rozhodne netvorí len zopár klbiek, ale aj pekných pár metrov muliniek (ktoré bývajú tu) a okolo 150 vyšitých motívov. 

Pekný deň!

11. augusta 2015

Narodeninové víly: August


Musím povedať, že Augustová víla sa mi zatiaľ páči najviac zo všetkých. Aj som ju celkom rýchlo spravila, aby to nedopadlo ako minulý mesiac. A keďže mám dnes meniny, rozhodla som sa nečakať s príspevkom a tak je tu víla s makom :-). Na poslednú chvíľu, lebo som zabudla, že nemám fotky a tak trochu som si užívala zvyšok dna, čo mi dnes zostal. Predloha na túto vílu sa nachádza tu.

Január ♦ Február ♦ Marec ♦ Apríl ♦ Máj  Jún  ♦ Júl

✄ ✄ ✄

I like August fairy the most of all stitched fairies. I did this fairy fast because I didn´t want something like the last month. And today is my name´s day and I´m coming with fairy with poppy :-). The chart for this fairy is here.

JanuaryFebruaryMarchAprilMayJuneJuly
Pekný večer!


4. augusta 2015

Macramé náramok s menom


Tento náramok už mám nejaký rok, už je písmenkových náramkov plný internet, až sa trochu hanbím za tento príspevok. Minulé leto som si pri platení v DaVinci všimla písmenkových korálikov a tak som si na skúšku zobrala zopár kociek, z ktorých som vyskladala moju prezývku. Ono by som asi na to kašľala, ale zohnala som aj voskové šnúrky, tak som podľahla. Jasné, že som si ich mohla hocikedy objednať, ale... to snáď ani nie je podstatné.


Farby šnúrok som mala v letných farbách, písmenká som si kúpila v neónových. Nachystala som si korálky na ukončenie a technikou macramé (štvorcovým uzlom) som začala viazať uzlíky. Prvýkrát som spravila aj zapínanie tak, ako sa pri takýchto náramkoch zvykne robiť (našla som postup kdesi na Youtube) a upustila som od svojho gombíkového zapínania. Ja neviem, to gombíkové sa mi tuším páči aj tak viac :-D.Keď som naposledy videla fórik o písmenkových náramkoch, tak som sa, priznám sa, aj zasmiala. Ale na svoju obhajobu dodávam, ja ich nepredávam, spravila som si tento náramok čisto z narcistických pohnútok :-D. A bohužiaľ, ešte jeden tu bude, lebo ma k nemu inšpirovala jedna výšivka.

Pekný večer!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...