31. decembra 2015

Narodeninové víly: December


Je to tu! Som v cieli. Každý mesiac Lesley publikovala jednu vílu a toto je tá moja narodeninová. Narodila som sa začiatkom decembra, takže som musela pekne dlho čakať :-). Moja víla prekvapivo nedostala vianočnú ružu, ale dostala narcis. Narcisy mám rada, takže mi to nevadí :-))). Predloha na túto vílu je tu.

Január ♦ Február ♦ Marec ♦ Apríl ♦ Máj ♦ Jún ♦ Júl ♦ August ♦ September ♦ Október ♦ November

Som veľmi rada, že som sa zapojila a že som SAL pri všetkých povinnostiach nakoniec stihla. Vďaka, Lesley!

✄ ✄ ✄

It´s here! I´m in the finish. Every month Lesley published a new fairy and this is my birthday fairy. Finally :-D I was born on December 5th and I had to wait so long :-). My fairy didn´t got  a poinsettia but she got a jonquil. I like jonquils so it´s O.K. :-))) The chart for december fairy is here.

January ♦ February ♦ March ♦ April ♦ May ♦ June ♦ July ♦ August ♦ September ♦ October ♦ November

I´m so happy I joined this SAL fairy party, thank you Lesley!
Na záver prikladám nástenku na Pintereste, kde sú všetky víly pekne spolu :-)


Pekný deň!


29. decembra 2015

Diár 2015 - FinishNa záverečný príspevok o diári mi nezostali žiadne vylepšenia. Pribudlo mi síce zopár nových vecí, pások, pečiatok a tak, ale už som to nestihla pred odchodom na Myjavu nafotiť, takže príspevok bude obsahovať len posledné týždne.
V úvodnej fotke vidíte, ako som diár pekne počas roka kŕmila, nižšie moje dva nové, pričom čierny je rovnaký ako tento hnedý a s motýlikovým sa tu ešte niekoľkokrát stretneme :-).Hneď na začiatku som si ho trochu vylepšila, dvakrát spravila nové rozdeľovače (tu a tu), kartičky (tu a tu), či gombíkové záložky.

A teraz posledných pár týždňov, ktoré chýbali do kompletného prehľadu. Všetky týždne sú na Pintereste, nástenka je priložená na konci príspevku.
Pekný deň!


22. decembra 2015

Zázvorníky


Po dlhej dobe by sa patrilo niečo napísať a tak aspoň jeden "last minute" vianočný príspevok.

Zázvorníky sú u mňa, predpokladám že aj u viacerých z nás, spomienkou na detstvo a babkine vianočné koláčiky. U nás sa veľmi nechceli robiť, lebo boli väčšinou tvrdé a nepomohlo im nič. Ale tak ja som trochu zuby nabrúsila aj na takých :-))). Veď sme ešte mali mnoho iných, takže som sa mala čím vykŕmiť :-D.
Ale mám doma jedného milovníka týchto koláčikov a jeho babka ich robí skvelé. A ona vie, ako ich má rád a tak si domov vždy nesie výslužku. Keďže nebýva za rohom, bolo potreba vypýtať recept od nej, aby som ju občas zastúpila :-).

Potrebujeme:
750 g múky špeciál
500 g práškového cukru
4 celé vajíčka + 2 žĺtky
1 malá lyžička sódy bicarbony
70 g Hery
20g (1 balíček) mletého zázvoru

Na doske vymiesime cesto, rozvaľkáme a povykrajujeme rôzne tvary. Poukladáme na plech (na papier na pečenie) a necháme cez noc odstáť. A na druhý deň pečieme pri 150 stupňoch cca 20 minút.

Pekný večer!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...