21. februára 2017

Lesley Teare - Teddy SAL (January)


Som si vedomá, že je koniec februára, ale akosi som si toto SAL (stitch along) všimla neskoro. Medvedík bol pôvodne pridaný na blog Lesley Teare ako novoročný dizajn. A hoci odoberám novinky, väčšinou mail označím ako prečítaný a založím ho tam, kam patrí. Takže som nepostrehla, že pribudol ďalší macko a začalo sa nové SAL. Hneď som si však napísala zoznam a vybrala som sa kúpiť materiál a po dokončení Fizzy Moona sa pustila sa tohto celoročného projektu. Medvedíkov som sa rozhodla vyšívať ako "sampler" a na konci roka by som chcela vyhotoviť z neho vankúš.

Pekný večer!


19. februára 2017

It´s a boy!


Som teta. Päť dní po tom, čo by ocino oslávil 60 rokov prišiel na svet nový Kamil.

Nápad spraviť scrapbookový obrázok prišiel po vytvorení toho svadobného. Pre dievčatko som už spraviť nestihla, v Tigrovi už nemajú rámiky, ktoré na takého obrázky potrebujem. Ale dúfam, že sa taký ešte niekedy podarí zohnať.

Rozloženie jednotlivých "dielov" som menila asi päť krát. Kvety aj kočiarik boli zrazu akési stratené na ploche a ja som musela trochu zaimprovizovať. Celá miestnosť bola zaprataná papiermi, kvetmi, výsekmi a ja som o život kombinovala. Rozloženie, ktoré vidíte tu a teraz je šieste a zmenila som ho tesne pred natáčaním videa. Kartičku s údajmi som mohla nalepiť a rámik dať na ňu, ale spravila som radšej jednu stranu nelepivú na prípadné vloženie fotky.


Použila som:
Dizajnové papiere (Tedi)
výsek z lepenky "It´s a boy" (Wycinanka) (Organizátorka)
výsek z lepenky "Floral ornaments" (Wycinanka) (Organizátorka)
výsek "kočiarik" (Stamperia) (Jukan)
výsek "fotorámik" (Tedi)
papierová rozeta (Rayher Doily Set) (Organizátorka)
papierový výsek "etiketa" (sada Original Collection, Eno Greeting) (Creative Panta Rhei)
motýle a kvety (Lidl - jedna jarná akcia)
čipka (Tedi)Pekný deň!


14. februára 2017

♡ Fizzy Moon - Heart to Heart ♡


Neviem, ako sa volá tento dizajn (kdesi som videla With love), takto ho nazvali v časopise 365 CrossStitch Designs (2016), z ktorého ho mám. Koncom roka som si povedala, že tento rok by som nemala flákať vyšívanie a v spomínanom časopise som si poznačila obrázky, ktoré by som chcela vyšiť, aby jeho zdĺhavá cesta z UK nebola zbytočná. Samozrejme vrátane mojich restov. Viacmenej je tomto časopise zastúpený celý rok, nachádzajú sa tu dizajny pre rôzne časti a sviatky roka. Objednala som si ho aj na rok 2017 a včera šťastlivo dorazil ku mne. 

Tento prvý obrázok som zobrala celkom zodpovedne a patrične som s ním otravovala na Instagrame, uvidím, ako to dopadne s ostatnými 😃. Na fotkách inak môžete vidieť originálneho medvedíka Fizzy Moona.

Pekný deň!


12. februára 2017

♡ Stitching Heart Cards ♡


Dnes tu mám ďalšiu inšpiráciu k Valentínovi. Keď som premýšľala o nápadoch a ich realizácii, spomenula som si na vyšívanie na papier niekedy na prvom stupni základnej školy. Už si ani presne nepamätám, čo to bolo, ale myslím, že to bola nejaká záložka do knihy.
A ďalší bod bol na zozname. Spravím pohľadnicu. Keď som vyrábala šablónu, spravila som rovno štyri štýly a tak z jednej pohľadnice sú nakoniec štyri.

Celý postup výroby si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.


Použila som:
♡ výkresy
♡ farebné výkresy (Lidl)
♡ rezačka papiera (Fiskars)
♡ melírovaná perlovka (Primona a Puppets)
 ♡ obojstranná lepiaca páska
♡ pravítko, nožnice, ihla
♡ vzorované papiere (Tedi)
♡ farebné papiere (Lidl)
♡ šablóny (tu a tu)

Pekný večer!


9. februára 2017

◈ Galaxy Love Diamond ◈


Pripravila som si na február niekoľko inšpirácií a ako obvykle nestíham publikovať. V niektorých prípadoch som sa neskoro rozhodla a nestihla som spraviť objednávku a už nemôžem dlhšie čakať. Aj pri výrobe tohto obrázku mi ešte čosi chýbalo, ale pri úprave fotiek a videa som zistila dva nedostatky a chýbajúci element už akosi nie je dôležitý.

Dnes vám prinášam inšpiráciu na DIY obrázok, ktorý si vyrobíte do hodiny a ešte budete mať aj vlastnoručne vyrobený darček. Nie len kvôli Valentínovi, ale kľudne aj na výročie, či len tak. 
Diamant mal byť pôvodne srdce, o čom svedčí aj použitá šablóna, ale srdiečok ešte tu zopár bude, takže to, že som sa pri lepení pásky pomýlila, mi až tak veľmi nevadí. A keby ste veľmi chceli srdce, jednoducho nevyplníte horný stredný trojuholník (čo vlastne bol pôvodný zámer).


Prevažná väčšina použitých vecí pochádza z Tigra, šablónu som si vyrobila sama a tu je dostupná k sťahovaniu. Miesto špongíí, ktoré tu mám, sa dá použiť obyčajná nastrihaná špongia na riad a priznám sa, že s tou sa mi aj lepšie farba nanášala. Popravde, už mi visia dva galaxy obrázky na stene, no nedokopala som sa stále k príspevku. Kto nemá bodkovač, môže použiť hlavičku špendlíku.

Použitý materiál:
◈ blok papierov na maľovanie (Tiger)
◈ šablóna (tu)
◈ pravítko a ceruzka
◈ washi páska 6 mm (Tiger) a nožnice
◈ orezávatko
◈ akrylové farby (Tiger) a paleta
◈ špongie na nanášanie farby
◈ bodkovač na nail art

A ako sa dá takýto jednoduchý a rýchly obrázok spraviť vám ukážem v nasledujúcom videu.

Pekný deň!


7. februára 2017

♡ Srdiečkové svietniky ♡


Medzi valentínske inšpirácie som zaradila aj tieto svietniky z pohárov, ku ktorým ma inšpirovali vlastne tie, ktoré som robila počas adventu.

Chcela som napísať, že tentokrát som ich robila jednoduchšie, ale keď si uvedomím, ako som robila srdiečka a že som čipku musela lepiť, tak sa to možno aj vyrovnalo tým zimným. Nezohnala som totiž farebný lepiaci papier a tie zvyšky, čo som mala niekde doma sa mi nechcelo hľadať. Pásky sa práve najlepšie nevysekávajú a tak to bolo takto spraviť oveľa jednoduchšie


Použila som:
♡ pohár od jogurtu z Lidla
♡ trblietavé washi pásky (Ševt)
♡ vysekávačka (Creative Panta Rhei)
♡ čipka (KIK)
♡ lepiaca pištoľ (Creative Panta Rhei)
♡ čajové sviečky (IKEA)

A tu je postup...
Pekný večer!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...