30. apríla 2014

❁ Hrachor (Projekt 2014: 13/40) ❁The flower of the month April is the Sweet Pea, which means good-bye or blissful pleasure. The sweet pea also has a hidden message too which is thank you for a lovely time. Sweet Peas are fragrant and have an old-fashioned charm! The original wild plant is purple in color, where as many cultivators have created other colors. (Ellen Maurer Stroh)

 Hrachor (Lathyrus)

Hrachor je popínavá voňavá letnička z čelade bôbovitých. Má asi 150 druhov. Originál divá rastlina má fialovú farbu, ale keďže sa už pestuje aj ako okrasná rastlina, nájdete ju aj v ružovej, žltej, či červenej. Mne sa celkom páči toto nežné ružové prevedenie. Rovnako sa mi páčilo, ako sa ľahko a rýchlo vyšíval.


Hrachorom ukončujem tento mesiac a musím povedať, že tento mesiac som na seba normálne hrdá. Vyšila som všetko, čo som si naplánovala (ešte aj niečo navyše), a tak som si spravila trochu náskok, keď mi neostali žiadne nedokončené úlohy. Miestami mi už z toho hrabalo, ale stálo to za to :-D. Hlavne, že som niektorými obrázkami mohla potešiť aj iných (a niektorými ešte poteším v najbližšej dobe). A tak môžem s kľudným svedomím a jednou pribalenou výšivkou dnes odcestovať na kopanice...

Hrachor (Lathyrus)

UPDATE: 7.6.2014
Pri ceste domov spojenej s prechádzkou popri hrádzi som narazila na taký hrachor ozajstný. Nedá mi to a dodatočne pripájam fotografiu :-).


 ❁ Pekný deň! ❁


27. apríla 2014

◠◦❁◦◠ Svadobný... ◠◦❁◦◠


Takto o týždeň už bude po všetkom :-). Obrázok so svadobným motívom som tu mala zatiaľ len jeden. Keď som sa dozvedela o zasnúbení, veľmi som sa potešila, že budem mať príležitosť pripraviť druhý. Po tom, ako som videla ilustračný obrázok k výšivke "Purrfect Partners", kde bola výšivka zavesená na vešiačiku, som si vymyslela, že to tentokrát spravím takto. A tak bol zapojený do tvorenia aj môj drahý, lebo ho bolo treba vyrobiť na mieru :o). Motív mi pomohla vybrať kamarátka a zvyšok bol na mne...

Veľmi sa mi na tomto obrázku páči ten ornamentálny rámik a po 20 rokoch som si opäť vyskúšala retiazkový steh, ako aj detail s kľúčikom, ktorý zamkne dve srdcia navždy dokopy. (Tie nitky, ktoré ho držia, som zafarbila rovnako ako kľúčik, len som omylom zmazala tú správnu fotku.)Peknú nedeľu prajem!21. apríla 2014

♉♀ Býk (Projekt 2014: 12/40) ♀♉
Býk
 
"Býk je pevné, ženské a zemské znamenie ovládané Venušou. Býk v sebe spája stálosť pevného znamenia, trpezlivosť a pragmatizmus zemského živlu so zmyselnosťou planéty Venuše. Dáva pokojnú, rozvážnu povahu so silným sklonom vychutnávať si potešenia tohto sveta a často s tvrdohlavými, nemennými postojmi" (http://www.zverokruh.sk)

Trochu to takto vyšlo na Veľkú noc, ale tak žiadna tragédia to nie je, či? :-) Priznám sa, že hoci mám slovenské tradície veľmi rada, túto by som najradšej zrušila.
Pokračujeme časťou "Znamenia horoskopu" môjho "Projektu 2014" a to znamením, ktoré začína dnes a bude tu s nami do 20.5., kým ho nevystriedajú blíženci. Veľkosť obrázka bez lemovania je 56x47.

Majte pekný zvyšok dňa, už v kľude a bez otravných šibačov :-). A ja sa asi vyberiem na malú podvečernú prechádzku...


♉ Pekný deň! ♉


20. apríla 2014

Veselú Veľkú noc všetkým!


Dnes vo Veľkonočnú nedeľu prichádzam so svojím prianím pekných sviatkov a pripájam aj niekoľko obrázkov obrázku :o).

Po pohľadniciach som sa rozhodla pre niečo tradičnejšie a po prvotnom zajačikovom návrhu som si vybrala toto húsatko (alebo kačiatko? :-)), ktoré sa na mňa pozeralo počas vyšívania chalúpky pre svokru. Je z časopisu Bára č. 5 a predloha je pôvodne vyhotovená na štvorcový obrúsok a kvietkami v rohoch. Ja som sa rozhodla z toho spraviť iba obrázok (uvidíme budúci rok), ktorý som si prispôsobila na rámik.
Nestihla som spraviť ani video s jarným/veľkonočným dekorovaním, tak na záver aspoň niečo, a to tohtoročná dekorácia na kuchynskom stole. Podarilo sa mi niekde na povale zapatrošiť vajíčka, a tak tento rok len tieto háčkované.

Tak ešte raz peknú Veľkú noc, málo vody a veľa dobrého jedla!

Peknú slnečnú nedeľu prajem!


15. apríla 2014

Veľkonočné pohľadnice"Put a smile on someone´s face with Lesley Teare sophisticated blackwork Easter card with twinkling beaded details."

Vďaka časopisu CrossStitcher som sa dozvedela o ďalšej skvelej dizajnérke, a to Lesley Teare. Hneď som sa k nej vybrala a hneď som tam našla zopár voľne stiahnuteľných predlôh. Zaujala ma veľkonočná pohľadnica, do ktorej som sa pustila hneď, ako som mala čas. Boli k nej ďalšie štyri, ale tie sa prestali predávať niekedy na jeseň minulého roka. No čo sa nestalo, o pár dní zdieľali na svojej FB stránke, že všetky štyri ponúkajú ako "freebies"! Aké šťastie :-D. Samozrejme, že som si predlohy v digitálnej verzii stiahla a všetky zvyšné obrázky vyšila. Priemerná doba zhotovenia asi 6 hodín. Čo sa mi veľmi páči, je ten a keby čipkovaný vzor, ten zadný steh, ktorý vytvára obrazce. No a koráliky samozrejme! 


Podľa vzoru originálu som sa z nich rozhodla spraviť pohľadnice. Ale nie vložením do takej tej pripravenej "šablóny", akú zoženiete na internete, lebo to sa mi zdá trochu hrubé, ale iba nalepením navrch. Zvolila som, ako inak, jemné pastelové farby, okraje kanavy som vypárala a dovnútra som vlepila farebný papierik s veršíkmi, ktoré som radšej vytlačila, aby som to nepošpatila svojím "škrabopisom".No nie je ten detail úžasný?


Ako prvý som teda spravila motív "Happy Easter", ktorý bol na stránke. Ďalšie motívy boli dva kvietky, kuriatko a zajačik. Najprv samotné obrázky a bez okrajov potom už komplet pohľadnice.


Obrázky sú nalepené, ešte pripraviť veršíky a máme hotovo :-).

Potešili by ste sa takémuto prianiu alebo si na pohľadnice už nepotrpíte a nechávate to na Facebook a e-mail?

Pekný deň!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...