28. marca 2016

Veľká noc 2016


Večer o ôsmej asi písať prianie k veselej Veľkej noci veľký efekt mať nebude, no príspevok bude tak, či tak. Priznám sa, nečakala som, že mi jeho príprava, bude trvať tak dlho. Ráno som sa totiž zobudila s tým, že jednoducho Veľkú noc si nenechám ujsť a musí byť na blogu aspoň niečo. Schválne som hľadala nejaký malý obrázok, hoci mám veľkonočných motívov veľa a väčších. 


Takto som postup dokumentovala na Instagrame. Po kliknutí na obrázok sa ukáže väčší náhľad. Keďže som musela narýchlo hľadať niečo malé, tak som hľadala a narazila som na dizajn, ktorý vytvorila Daniela. Pôvodne som chcela zajačika s vajíčkami, no zajačik tu bol minulý rok a tak som ho vymenila za káčatko, ktoré sa tu objavilo zase rok pred tým (alebo to bolo húsatko? :-) )


Neodpustila som si zopár detailov, veď som vyšívala opäť po štvrť roku. Nemám teraz toľko času, ako kedysi a veľmi mi to chýba. Snažím sa vždy si dať do plánu, že aspoň jeden musím, ale realita je taká, že cez týždeň nevládzem a cez víkend dobieham zameškané...V pôvodnej výšivke boli lístočky, ja som ich zamenila za francúzske uzlíky. A vôbec to nedopadlo zle. Až na tie finálne, kedy sa mi akosi prestalo dariť, to išlo s nimi hladko a po dlhom čase som bola s nimi spokojná.
Dúfam, že ste prežili krásny predĺžený víkend a veselé sviatky a že nebolo veľa vody :-))).

Pekný zvyšok večera!


24. marca 2016

Crelando Stamping Set


Som si vedomá, že by som tento týždeň mala pridávať nejaké tie veľkonočné inšpirácie, ale na to momentálne nie je čas a tento rok budú musieť postačiť tie z minulých rokov. Dnes to bude o pečiatkach z Lidla.

V čase, keď som začala chystať tento príspevok, mala byť akurát v Lidli akcia na tieto sety. A papierové pásky... Lenže som prišla do predajne a tam ma čakalo posledné balenie pások. Bola som veľmi naštvaná, že si počas akcie nemôžem kúpiť to, čo tam má byť. Naivne som sa tam na druhý deň vrátila, že sa mi to už podarí, ale tovar vôbec nedoplnili. Pokúsila som sa o to ešte v dvoch ďalších predajniach, ale smola. Na Myjave som ešte nejaké zohnala, aj keď jedny z nich mám ešte z minulého roka. Keby som tie pásky tak nezbožňovala, tak mi je to fuk. Ale ony sú vážne super... a krásnučké... a rozkošné... Späť ale k pečiatkam, o ktorých som od hnevu ani nedokázala potom dopísať tento príspevok.

Minulý rok som prišla k sovičkovému setu ako slepé kura k zrnu. Priznávam, že od určitej doby sa snažím sledovať akcie, aby mi neušlo niečo, čo by sa mi mohlo hodiť :-D. Tým myslím hlavne papiernictvo a tak. (Teda pokiaľ to vlastne do obchodu príde alebo to nedopadne ako s páskami. Nestalo sa niečo podobné bohužiaľ jeden krát.) Takýchto "prkotiniek" v mojom prípade nikdy nie je dosť, že. Bola som vtedy na bežnom nákupe, keď sa mi do zorného uhla dostal posledný balíček vo výpredajovom koši. Ako keby tam na mňa čakal. Keď som zbadala, že sada obsahuje aj sovu, bolo rozhodnuté. Nepamätám si cenu vtedy, teraz bola 3,99 € a predpokladám, že sa veľmi nelíšila. No a keď sa mi nezadarilo s páskami, zobrala som si k sovičkovým pečiatkam ešte set s abecedou.

Sovičkový set (Decorative designs for letters or cards)


Sada obsahuje 6 pečiatok a čiernu atramentovú podušku. Pečiatky sú drevené a guma so vzormi je pevná a krásne vyrezaná, takže sa dobre pečiatka otlačí. Tieto sú rozhodne moje najobľúbenejšie so všetkých pečiatok, čo mám. Chceli by ste vidieť aj ostatné? Pýtam sa, ako keby som mala pravidelne komentované príspevky, hmm....
Je fajn, že rovnaký obrázok je aj z druhej strany dreva, na ktorom sú pečiatky prilepené. Ľahko sa nájde tá správna. Sovičková je jednoznačne moja najobľúbenejšia a nedávno som ju zdieľala tu. Atrament nanášam na pečiatku tak, že podušku prikladám k pečiatke, nie pečiatku k poduške. Menej sa otlačia okraje, občas sa mi ich podarí neotlačiť :-).Abecedový set (Complete alphabet and "&")


Hoci som už v čase kúpy mala písmenkové pečiatky z Tigra, neodolala som ani týmto. Už len kvôli tomu, že som s predchádzajúcim setom spokojná a drevená pečiatka s dobre vyrezaným vzorom nie je na zahodenie. Set obsahuje základnú abecedu a skratku "&". Dĺžne, či mäkčene tu k písmenkám bohužiaľ nenájdete. No k písmenkám bola pribalená aj červená poduška. Priemer kruhu je asi 2 cm a písmenká sú aj olemované kruhom.
Pečiatky sú už trochu "zakuckané", keďže som ich zopár krát použila. Po použití ich zvyknem hneď aj vyčistiť. Keďže sa mi v priebehu roka z klasickej modrej, červenej a čiernej zbierka podušiek rozrástla, tak som pečiatky nafotila aj v rôznofarebnej koláži :-)))

Pekný deň!


17. marca 2016

Shamrock Is Where The Heart Is...


Dnes som mala dovolenku a potešila som sa, že sa mi možno konečne podarí niečo vytvoriť aspoň k Sv. Patrikovi, keď už som toľko toho od začiatku roka zmeškala. Ja viem, u nás to nič neznamená (ako Halloween a slávi sa tu). No ako som už spomínala kedysi, občas sa tu vyskytnú aj takéto veci. Pri názve príspevku som sa nechala inšpirovať obľúbeným citátom, ktorý je aj na fotke nižšie. Nevyšlo mi to moje tvorenie síce podľa plánu, ale tak narýchlo som vytvorila aspoň srdiečko zo štvorlístkov, ktoré v sebe skrýva aj iný význam. Dnešný deň bol pre mňa totiž náročný, ale napriek tomu výnimočný a momentálne sa cítim mega šťastná :-))) . Zhrniem to asi nejako takto:


No a keďže nám papierovačky okolo nášho budúceho domčeka a života zabrali viacej času, ako som myslela, tak dnešné "dielo" som si zobrala štvorlístkovú vysekávačku od dp Craft, zlatý papier zo sady z Tedi-ho, rámik z čínskeho obchodu a tvrdý papier zo sady Crelando z Lidla. Vysekala som s výkresu štvorlístky, rozmiestnila do tvaru srdiečka a nalepila.Keď tak na to pozerám, asi by som mala spraviť nejaký reparát na fotky :-D. Strašne som to tentokrát odflákla, navyše takéto zlaté metalické veci sa mi zle fotia, či je to na dennom svetle, alebo pod lampou.

Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...