20.3.2013 - Beseda s Natou Sabovou v Hlohovci

01 mája(Poznámka: Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na mojom už neexistujúcom blogu)

Už je to vyše mesiaca, čo som zavítala na besedu slovenskej spisovateľky Naty Sabovej. S Natkou som sa spoznala na svojej druhej besede s Evou Avou Šrankovou, na ktorej som bola v Trnave. Priznám sa, meno mi bolo úplne neznáme, ale Natka si ku mne prisadla a hneď sme si začali štebotať a mne padla do oka. Pozvala ma na svoju besedu do Hlohovca. A prečo nie? Tak sme sa tam so sesternicou vybrali.


Keď sme prišli, Nata akurát medzi knižkami robila rozhovor s mestskou televíziou. Celá beseda bola presne taká, aká je Nata. Veselá. Bolo tak veselo, že som ani nevedela ako a už bol koniec a ja som sa nestihla ani s ňou ani vyfotiť. Takmer tri neuveriteľné hodiny rozprávania o troch knihách. Veselá, uvoľnená, vtipná a strašne pozitívne naladená osôbka je to a určite sa na jej besede nudiť nebudete. Presne ako slnečný deň, ktorý ako keby bol objednaný.

Motýľ a vydavateľstvo Motýľ

Čítanie úryvku zo Zuzaninej skrytej tváre


Čítanie úryvku z OchrankyneČítanie úryvku z Neodolateľného vábenia


Kvietok, ktorý darovala Únia žien v Hlohovci, ktorá bola spoluorganizátorom besedy.

Veľmi sa mi páčilo, odišla som s úsmevom na tvári a ešte keď som išla spať, mi v hlave vírili myšlienky. Domov som odišla s jednou knihou, lebo, to mi neuveríte, bolo ich zopár a tie postaršie tety ich všetky vykúpili :-).

Ochrankyňa

"Kto som?
Som niekto, kto nad vami bdie,
kto vás chráni, som váš anjel strážny.
Keby nebolo takých, ako som ja,
nebolo by mladým ženám pomoci..."

Úvodné slová, ktoré si prečítate, kým začnete putovať do fantázie. No hej, žáner knihy je "fantasy". Ako hlavné potvorky tu vystupujú popri ľuďoch démoni a čarodejnice. Celú knihu som prečítala za 10 hodín, išlo to samo, nedalo sa prestať, musela som ísť stále ďalej. Ako ale teraz napísať niečo, čo vás navnadí, ale pritom nič neprezradím :-D.

Dej sa odohráva na Slovensku, dokonca v Trnave (príp. v jej okolí) a stále som premýšľala nad tým, ktorú zastrčenú kaviarničku si Nata asi zobrala ako predlohu, že by som tam skočila. Prvé stránky patria San Diegu v USA, lebo naša hlavná postava je Američanka. Hlavnou postavou je praes Agape, ktorá v knihe vystrieda tri mená. Hovorme jej ale Kity (Kristína), lebo túto prezývku bude používať v prevažnej väčšine.

Kity je teda čarodejnica, tá dobrá, čo pomáha a ochraňuje. Pred kým? Pred démonmi vysávajúcimi energiu z mladých žien. Takže toto nebude čarovanie, "lektváry", či zaklínadlá, toto bude niečo iné. Bude to tajná misia, ktorá sa začína výučbou slovenčiny.

Kniha je napísaná štýlom denníka, Kity si totiž zapisuje svoje postrehy a výsledky pátrania. Žiadne zdĺhavé opisy, všetko je vysvetlené stručne a jasne. Romantika? Jasné, že tam bude aj tá, ale nie sladko, že sa budete lepiť, ale tak v správnom množstve, že to neodvádza od deja, ale aj tak vás núti zasnívať si. A ako to celé dopadne alebo koho odhalí, to si teraz nechám pre seba, lebo by to nebolo ono :-). No a keby ste náhodou nejakému výrazu nerozumeli, na konci knihy nájdete vysvetlivky.

Počet strán: 312
Väzba: pevná
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania: 2011

Už sa teším na ďalšiu knihu a na naše ďalšie stretnutie, ktoré bude už o pár týždňov v Banskej Bystrici. A snáď sa mi tam podarí kúpiť aj zvyšné knihy :-).

Pekný deň prajem!

Mohlo by sa páčiť

0 komentárov


Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.