31. marca 2014

❁ Narcis (Projekt 2014: 10/40) ❁"This is one of the first flowers of spring. It is a symbol of rebirth and rejuvenation. It also conveys a message of warmth and regard. Jonquil is a famous flower associated with easter in some countries. During the Chinese New Year, this flower is commonly used for decoration." (Ellen Maurer Stroh)

Priznávam, že tento mesiac sa mi veľmi nepodarilo dodržiavať plán príspevkov a nepáči sa mi, že okrem náušničkového príspevku je tvorený len projektom. Toľkokrát som išla upraviť fotky a napísať príspevok, ale zlepšenie počasia a poctivé prispievanie na druhý blog sa podpísalo tu. Keď si predstavím, ako si tým hromadím prácu, je mi do plaču :-D. Takže výzva na Apríl: polepšiť sa v prispievaní :-). A teraz k dnešnému záverečnému príspevku mesiaca (tiež to tu mohlo byť už od rána...)

Narcis (Narcissus Carl Linné L.)

Je to trváca bylina z čeľade amarylkovitých, ktorá sa pestuje ako jarná dekoratívna rastlina. Je jedným z prvých jarných kvetov, symbol zrodenia a omladenia, či nenaplnenej lásky. Žlté, bledunko žlté či biele? No, je ich v rodine celkom dosť :-) Ja osobne ich mám veľmi rada, je to pre mňa symbol jari a zdobili mi stôl v kuchyni. Či už samotné, s tulipánmi alebo so zakvitnutými vetvičkami ovocných stromov...Na záver bonusové fotky, ktoré porušujú koncept záverečných mesačných príspevkov, ale nemohla som si odpustiť. Fotila som obrázok aj vonku medzi ozajstnými živými. Tie sa zvedavo pozerali na tie vyšité ako na vlastný obraz v zrkadle. Som rada, že som obrázok stihla odfotiť aj takto, dnes by sa mi to veru už nepodarilo, už nie sú veľmi fotogenické. Kiež by tu ešte vydržali dlhšie...A týmto obrázkom vlastne aj uzatváram prvý štvrťrok môjho projektu. Prvých 10 obrázkov je za mnou a ak by som si mala z každého druhu vybrať jeden, tak najviac sa mi páčili práve marcového obrázky. Bude to asi tými veselými jarnými farbami :-).
 

❁ Pekný večer! ❁


21. marca 2014

♈♂ Baran (Projekt 2014: 9/40) ♂♈
Baran

"Baran je základné, mužské a ohnivé znamenie ovládané Marsom. Baran v sebe spojuje podnikavosť základného znamenia, nadšenie a impulzívnosť ohnivého živlu a odvahu, či energiu planéty Mars. Dáva dynamickú, divokú, aktívnu povahu s dušou bojovníka a so silnou túžbou po presadení vlastnej osoby." (http://www.zverokruh.sk)

Ani som sa nenazdala a je tu tretie znamenie a zverejním ho radšej hneď teraz ráno, lebo na víkend odchádzam preč a na zozname je dosť úloh. Baran začína dnes a bude tu s nami do 20.4. :-). Zatiaľ sa mi páči najviac. Veľkosť vyšitého barančeka s mačičkou je 54x40 krížikov a práca trvala opäť cca 10 hodín

Ešte jeden obrázok a mám za sebou štvrtinu projektu. Čas fakt letí. Materiál na ďalšieho štvrť roka už mám doma a premýšľam, že by som si mala spraviť nejaký nádskok :-). Aj keď neviem ako, lebo tento mesiac sa mi nejako nedarí dodržiavať vyšívací plán (okrem častí projektu) a so zlepšovaním počasia to bude so mnou asi čoraz horšie.


♈ Pekný deň! ♈
20. marca 2014

◠▫◡❀ Jar (Projekt 2014: 8/40) ❀◡▫◠Dnes je prvý jarný deň a ja som dnešný príspevok stihla pripraviť s odretými ušami. Už som ani nedúfala, ale ponocovanie dosť zachránilo. Veľmi ma lákali mačičky, ale ak to tu nechcem "premačkovať", musím odolať. Mám min. 20 rôznych motívov (ak nie aj viac, všetky som neprešla) a teraz mám vybrať jeden. Veľmi ťažká úloha. Nakoniec to vyhral časopis Rozárka, konkrétne jeho poľská verzia Haft gobelinowy. Maják alebo mlyn? Tak maják bude inokedy... :-) Rozmer je 60 x 60 krížikov a zabral tak 20 hodín práce.

Veľmi sa teším, že k nám konečne zavítala, lebo je to moje najobľúbenejšie obdobie. Milujem, ako sa príroda sfarbuje a oblieka do veselého kabáta. Už marcová mačička sa niesla vo veselých farbách. A keď už sme pri tých mačičkách, hneď zajtra sa tu objaví ďalšie znamenie :-).

◠▫◡❀ Pekný večer!❀◡▫◠

6. marca 2014

◠◦◡ ❦ Náušničkový ❦◡◦◠


Občas by bolo celkom fajn, keby som sem pridala aj vec, kvôli ktorej pôvodne tento blog vznikol, len sa to potom nejako zvrtlo niekam inam. Občas sa stane, že ma niečo motivuje a po dlhšom čase si niečo vyrobím. Pre seba... 

Tieto vznikli náhodou, keď ma inšpirovala iná blogerka, ktorá upla na Facebook fotku, že si dvoje kúpila vo výpredaji a bude ich prerábať. Tak som dostala chuť na niečo s tyrkysovou farbou (ako keby som takých nemala dosť, že áno :-D). Lenže mi chýbali potrebné zlaté kombinácie a vznikla kombinácia so striebornou a fialovou. V čase, keď som cvakla jednu fotku, bol druhý (a posledný) sneh, teda poprašok, tejto zimy :o) Dostali meno "Turquoise lavender".

K týmto ma inšpiroval pozdrav, ktorý som Babs posielala ku koncertu Depeche Mode. A keďže je mačkofil, tak som k nim pridala aj mačací prívesok a poslala ich v balíčku spolu s pozdravom. Tak sa mi páčili, že som si musela spraviť také aj pre seba :-) A ešte čosi, nazvala som si ich "Wild cats" :o).


Od spomínanej Babs mi v jednom balíčku prišiel krásny čierny náramok, ktorý ma inšpiroval k vytvoreniu náušníc s ním ladiacich. Pôvodné sú na prvej fotke, potom som ich prerobila, lebo tento typ z mojej dielne sa mi nepáči :-/ A nové sú práve ten typ, ktorý mám zo svojej dielne najradšej. Dostali meno "Black pebbles".


Keďže vonku je čoraz farebnejšie, tak som si spravila jedny o niečo dlhšie, ktoré sú vyskladané z ohňoviek a brúsených hexagónkov. Zelená vedľa žltej trochu zaniká, ale naživo a bez úpravy fotky je výraznejšia. Ich meno je "Colorific".

Takto vyzerali náušnice priložené spolu s náhrdelníkom k oblečeniu. Dostala som ich ešte s ďalšími, že určite nebudú využité a že mne sa môžu koráliky hodiť. Čiastočne už sú rozobrané (aj materiál na čierne bol z toho jedného). Náušnice boli celkom použiteľné, tak som si ich nechala celé. Týmto som odstránila vrchnú divnú sploštenú vec, takže úplne malá úprava a čierne ešte na úpravu čakajú. A časom si k týmto spravím asi náramok. Nazvala som si ich "Lavender love".


A na záver kvietkové s mašličkou. Zakomponovala som do nich jednu millefiori a keď už sú tam tie kvietky, tak som k tomu pridala kovovú mašličky. Tieto sú mojim favoritom. Schválne som vybrala červeno-bielu kombináciu, sú také retro :-) Dostali meno "Millefiori bows".

Pekný deň prajem!


Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...