30. júna 2014

❁ Šípová ruža (Projekt 2014: 20/40) ❁Šípová ruža (Rosa canina)

"The rose conveys a wealth of varying symbolism. But it is mostly known to symbolize love and appreciation. The original language of flowers meaning for the wild rose is pleasure and simplicity. Those who would give this flower should take in consideration the different meaning of each color. A red rose means love, pink means gentle feelings, while dark pink means gratitude. A light pink rose sends a message of admiration or sympathy; a white rose means innocence, purity, friendship and humility. A yellow rose would mean dying love or platonic love, but for German-speaking countries, it would mean jealousy and infidelity. An orange rose means passion; burgundy means beauty; blue means mystery; green means calm; purple means protection, as in parental love. A black rose may be difficult to produce but it is said to depict one's slavish devotion." (Ellen Maurer Stroh)

Ruža ako kvet je symbolom odvodeným z antického mýtu o smrti Adonisa, milenca Afrodity. Z jeho krvi vyrástli prvé červené ruže. Stali sa symbolom znovuzrodenia a lásky, ktorá zvíťazila nad smrťou. Popis k ružiam je v porovnaní s ostatnými kvietkami dlhší, nakoľko vysvetľuje význam jednotlivých farieb (červená= láska, žltá=umierajúca láska, platonická láska, či nevera, biela=priateľstvo...). Ruží je viac ako 100 druhov a môžu byť krovité, či ťahavé.

Na záver pridávam zopár fotiek z môjho skromného ružového archívu.


A ružou je ukončený pol rok môjho tohtoročného projektu :-) Na Facebooku hľadajte koláž a na Youtube je video s druhým štvrťrokom :-)


Pekný deň!


26. júna 2014

55. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu (Myjava 21.6. 2014)


Aj ja som len človek. Príspevok som mala napísaný v termíne, ale videá som zostrihať nestihla, no ja som to chcela dať do jedného príspevku. Keď do toho prídu iné povinnosti, sadnete si k tomu a Youtube a rýchlosť uploadu majú svoju vlastnú hlavu, tak to nie je dobrá kombinácia. Len dúfam, že tam nie sú žiadne chyby, lebo upínať zase celú noc... Ale hlavné je, že aj keď to trvalo dlhšie, ako som chcela, príspevok je už na svete.

Ako som informovala na Facebooku, cez víkend ma okrem výletu na Čachtický hrad čakali aj "folklórky" na Myjave. Nie, že by som bola nejako odviazaná z ľudovej hudby, aj keď radšej budem tancovať na ňu, ako sa zvíjať na niečo moderné :-D. Ale je to naše kultúrne dedičstvo a treba si ho vážiť. Áno, pred desiatimi rokmi ako mladá oplašená žaba by som si asi klopkala na čelo, ale dnes je to už o niečom inom. Dnes si vážim niektoré záležitosti viac, hlavne keď vidím, kam to tu s nami všetko smeruje... A keď to má nejaký scenár, tak je to úplne iné.

Usaďte sa, nechajte načítať obrázky, uvarte si zatiaľ čaj a nechajte sa vlákať medzi tanečníkov... Zo 400 záberov bolo ťažko vyberať, hlavne ak som chcela zachovať postupnosť počas mojej prítomnosti, takže fotiek nebude trošku, ale veľa. Až príliš.

22. júna 2014

♋ ☾ Rak (Projekt 2014: 19/40) ☽ ♋
Rak

"Rak je základné, ženské a vodné znamenie ovládané Lunou. Rak v sebe spája iniciatívu základného znamenia, citlivosť a prispôsobivosť vodného živlu, so silne materskými hodnotami Luny. Dáva vnímavú, starostlivú, často aj dosť krehkú (náladovú) povahu, nadmerne túžiacu po bezpečí a emocionálnej blízkosti." (http://www.zverokruh.sk)

Trošku to trvalo, potrebovala som si trochu oddýchnuť po ceste domov, ale už som tu s ďalším znamením - znamením Raka. Toto znamenie začalo včera, no keďže sa prekrývalo so začiatkom leta, tak som ho presunula na dnes. Tento obrázok je devätnástou časťou môjho tohtoročného projektu a keďže je Jún, o chvíľu budem mať polovicu za sebou. Opäť to rýchlo preletelo. Rak bude vládnuť do 22.7. a vystrieda ho Lev. Veľkosť znamenia je 50x50 krížikov.

Dnes asi padnem do postele pred polnocou, rada by som ešte dočítala knihu, som zvedavá, pri koľkej stránke to "zalomím" :-))). A čo najrýchlejšie sa pokúsim spracovať fotky z Myjavy a Čachtíc, aby som sa o ne podelila.


♋ Pekný zvyšok nedele! ♋21. júna 2014

◠▫◡☀ Leto (Projekt 2014: 18/40) ☀◡▫◠
Nie, nie, ja som nezabudla :-) Prvý letný deň... Ibaže po včerajšom výlete som bola taká unavená, že som si zabudla nachystať príspevok, ráno som odišla fotiť na folklórne a tam si spomeniem... No, veľa vecí naraz :-/

Ako som už pridávala na stránku na Facebooku, leto som sa rozhodla ísť fotiť k vode. Motív síce nie je taký, skôr by sa hodilo žlté pole, no to by najprv vodári museli pokosiť hrádzu, aby som na to pole videla a mala ho v pozadí. Tie fotky s jačmeňom boli fakt strašné. Náhradný variant bol voda. Keď už leto, tak pri vode :-). Tak som do tašky (pre istotu) zbalila lehátko, slnečník a loďku, obrázok do ruky a šup k Váhu. Ale ja som odborník na vybité baterky... V ten deň som natočila asi 4 videá pre druhý blog, zabudla dať nabiť baterku a potom som sa vydala do prírody, kde ma sprevádzali motýle. A povedať mi, že nefoť ich stále je ako položiť pred smädného vodu a povedať mu, aby ju nepil :-D Tak som ho pripravila o zvyšok šťavy a fotiť som musela ísť na druhý deň znova. Ale dobre to dopadlo, s fotkami som bola veľmi spokojná, aj napriek tomu, že slnko bolo už nižšie.

Keď už som sa takto naladila, mala by som nájsť nejaký morský, nech zapojím aj delfína a mušle :o). Tak a to je všetko, zajtra ale bude ďalší obrázok.


☀ Pekný zvyšok soboty! ☀

15. júna 2014

Deň otcov 2014


Aby oteckovia nezávideli, tak aj im, ako ku Dňu matiek, venujem príspevok k ich dňu, ktorý sa slávi od roku 1990 tretiu júnovú nedeľu aj u nás."Make your dad feel like a star by stitching him one of Angela Poole´s stylish design - he´ll feel like he´s topping the bill!"

Do rany mi prišlo "Friday freebie" časopisu Cross Stitch Collection, lenže ja som na to zabudla a tak som vyšívala na poslednú chvíľu. Jedná sa vlastne o sériu štyroch motívov na pohľadnice, ale symbolicky som spravila len jeden. Je to po anglicky, som si vedomá, ale nenašla som nič slovenské a toto bola rýchla záležitosť. V tej rýchlosti som omylom nachystala žltú miesto zelenej perlovky, ale keďže nebolo kedy prerábať, nechala som to tak a aspoň výkres som dala zelený...
Oteckom pripíjam pohárom bazového sirupu a "najockom" na svete :-) Pekný zvyšok nedele prajem!Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...