Moje prvé cupcakes! :)

27 marca

Keďže už som mala stojan, tak som sa mohla pustiť do pečenia mojich prvých cupcakes. Chcela som to mať jednoducho odfotené na stojane. Recept je opäť americký a preložený do našich jednotiek. Trochu som si ho obmenila, podľa mojej chuti.
 
Vanilkové a citrónové cupcakes

Cupcakes
150 g masla izbovej teploty
150 g práškového cukru
3 lyžičky citrónovej kôry
2 väčšie vajcia
160 g polohrubej múky
1 a pol lyžičky prášku do pečiva
Štipka soli
60 ml mlieka
2 lyžičky citrónovej šťavy

Plnka:
100 g masla
150 g práškového cukru
Banánová, vanilková a čučoriedková aróma
Žltá, oranžová a červená potravinová farba

Na ozdobenie rôzne ozdoby (cukríky, oplátkové ozdoby, z marcipánu atď.)
Banán

Čas prípravy:  10 minút
Čas pečenia:  90 minút (1 várka trvá 30 minút)


Moja forma je na 6 ks a z tejto dávky mi vyšlo 15 ks.

Postup:
Formu si vyložíme  papierovými košíčkami a rozohrejeme rúru na 180 ⁰C.

V miske zmiešame maslo, práškový cukor a citrónovú kôru. Hmotu dobre vymiešame. Postupne pridávame celé vajcia, polovicu múky zmiešanej s práškom do pečiva a soľou, mlieko a nakoniec zvyšok múky. Hmotu dobre vymiešame.

Ja som si hmotu rozdelila do dvoch misiek. Do jednej som pridala vanilkovú arómu a do druhej som pridala citrónovú šťavu.

Košíčky naplníme do ¾ a dáme piecť na 30 minút. Ja som po 20 minútach do koláčika pichla špajdľou, ale piekli sa mi tých 30 minút.

Alt. 2: Košíčky naplníme do polovice, dáme na špičku lyžičky čučoriedkový džem a zakryjeme cestom tak, aby celkovo bol košíček naplnený do ¾.

Upečené košíčky necháme dobre vychladnúť a pripravíme si zatiaľ krém. Klasika – maslo vymiešame s cukrom. Keďže som to chcela mať veselšie, tak som si vymiešanú plnku rozdelila do troch misiek. Do každej z nich som pridala inú farbu a inú arómu. Oranžová a žltá boli banánové a červená bola čučoriedková.


Košíčky sú vychladnuté, krém vymiešaný. Nakrájame si banán na tenké kolieska. Koláčiku trošku zrežeme vrch a položíme na neho koliesko banánu.  My sme mali pol na pol, nemali sme všetky s banánom (aj preto, lebo zvyšné mali byť čučoriedkové, ale nakoniec sme si to rozmysleli). Plnku dáme do zdobiaceho vrecka a koláčik ozdobíme. Ja som pre uľahčenie na každú farbu miesto vrecka použila mikroténový sáčik, zdobiacim špicom som si prepichla rožtek. Po použití som ho vyhodila, špic umyla a išla na ďalšiu farbu. Takto som sa vyhla melírovanému vzhľadu, keby som dávala plnku za plnkou.

Nakoniec koláčiky ozdobíme.Pôvodne sa mali položiť ešte do okrasných košíčkov, len boli trošku priveľké a boli v nich také stratené. Ale boli dobre a nám sa páčili aj takéto a to je hlavné. A aby som nezabudla, použité kvietky sú od Dr. Oetker - a na samom vrchu boli cukríková posýpka a kvietky z cukru z obchodu Sweet Decor v Hlohovci.

Myslím, že každý si to môže skombinovať podľa seba. My sme sa rozhodli pre takéto jarné kvietkové.

Pôvodný recept mám odtiaľto.

Tak príjemné maškrtenie!


Mohlo by sa páčiť

0 komentárov


Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.