❁ Gladiola (Projekt 2014: 26/40) ❁

31 augusta

"The flower celebrated as the August flower of the month is the gladiolus.The gladiolus is a beautiful cut flower and one of the most attractive garden flowers. They are available in a variety of colours: white, yellow, orange, pink and red.
Sometimes, gladiolus are called the sword lily. Some species are small, but others appear to be sword-like, tall and spiky
These flowers are named after the sword of the gladiator, and they carry a meaning of strength and sincerity. The hidden message of the August Birth Flower, the Gladiolus, so favored during the Victorian era was "Love at first sight"." (Ellen Maurer Stroh)

Gladiola (Gladiolus)

Kvietok Gladiola, známy aj ako mečík, nájdete v rôznych farbách a práve jemu je venovaný posledný augustový príspevok. Vo viktoriánskej ére tento kvietok niesol skrytú správu lásky na prvý pohľad.
Škoda, že mu dizajnérka nevybrala inú farbu, celú dobu som mala pocit, že vyšívam viančnú ružu (ktorá mimochodom bude tiež). Opäť som sa obávala výsledku, ale fotka ma zase presvedčila, že to tieňovanie, ktoré mne splýva, na fotke sa ukáže :-).Dnes to bude opäť bez fotky. Iba ak by som mohla použiť starú fotku kosatcov :-) Budem musieť uloviť zábery ešte toľkých kvietkov. Človek nevie, na čo sa mu ten obrázok v budúcnosti hodí...


  Pekný večer!

 

Mohlo by sa páčiť

0 komentárov