26. februára 2015

Macramé: Oranžový náramok s korálikmi


Dnes vytiahnem niečo archívne, keďže som práve zistila, že tento náramok som zabudla publikovať. Patril do rovnakej kategórie ako tento v čiernom prevedení, len som teda dala koráliky na bočnú stranu. Je veselý, letný a zapína sa ako všetky ostatné z tejto saténovej série mojich macramé začiatkov na gombíček. Vyrobený je zo saténových stužiek, v čase, keď som ho vyrábala som nič iné vhodné na pletenie nenašla. Je robený technikou štvorcového uzla a návod nájdete tu.

No, dnes to bolo okrem iné aj celkom stručné. Idem ja teraz pracovať na Marcovej víle do série Birthday Fairies. :-)

 Pekný deň!

24. februára 2015

Zoznam úloh


Dnešný príspevok bude opäť patriť diáru. Ako vidíte na obrázku, bol to po rozdeľovačoch ďalší nový DIY doplnok. K vytvoreniu tejto vecičky ma inšpirovala Alexis. Lenže ja ešte nemám laminovačku a tak som si musela pomôcť, ako som vedela. Som zvyknutá na lepiace papieriky, ale prišlo mi to ako celkom fajn nápad.
Doma sa mi povaľuje zopár čistých fólií, ktoré mi zostali po štátniciach. Tak som jednej našla využitie. Alexis vytvorila "To do list", ktorý sa dá použiť opakovane a tu je teda ten môj.


Postupovala som následne. Podľa originál rozdeľovača som si obkreslila na vybraný scrapbookový papier (2x) a fóliu (1x) tvar. Vystrihla som to a dva papierové kusy som zlepila. Vo worde som si vytvorila tabuľku so zoznamom potrebného rozmeru, vytlačila ju a orezala. Obkreslila som si miesta pre dierky a potom som nalepila zoznam. Na okraje som nalepila obojstrannú pásku (Milan alebo Kores), no nie po celej šírke a následne nalepila fóliu. Bola to trochu challenge, mala som len jeden pokus... Vysekávačkou som urobila dierky, bolo to trochu pracné, ale podarilo sa a potom som oblepila okraje washi páskou s barokovým vzorom tak, aby prekrývala Milana :-). Druhú stranu som nechala len papierovú.


Na písanie používam fixu vhodnú aj na CD (napr. tu). Na fóliu chytí a ľahko sa zotrie alkoholom a je v modrej, červenej aj čiernej farbe. To obyčajné pero nižšie je samozrejme ilustračné, ladilo mi so vzorom :-).

Skúšala som spraviť aj tlačiteľnú verziu, takže tu je vo formáte pdf a rovno 4x, ak by nešiel do fólie :-).

Pekný deň!
21. februára 2015

WIP - Ladybug & Daisy 1


Keďže zoznam cieľov na tento rok obsahoval toho viac než dosť, rozhodla som sa aspoň niektoré ukázať v procese "výroby". Ponechala som anglickú skratku pre tento úkaz (work in progress) a k nemu originál meno dizajnu (premýšľam o tom, že budem tie názvy písať stále tak). Určite sa bude nejaký priebeh, ak nezabudnem, objavovať aj na Instagrame, či tumblr. Po dlhom uvažovaní som si založila vlastné pre tento blog.

Takže...


Prvý obrázok je práca po prvých šiestich hodinách vyšívania ešte minulý rok. Stav, na ktorý som naviazala pred pár dňami. Myslela som si najprv, že budem pridávať každý týždeň obrázok, kde sa moja práca nachádza. Bohužiaľ som mala toho toľko, že to nevyšlo...


Kým som ešte čakala na okamih, kedy si konečne zakúpim materiál na ABC Sampler Mystery SAL, zobrala som do ruky rolku, ktorú som len prekladala hore-dole a pustila som sa do toho. No, materiál sa mi podarilo zohnať podozrivo rýchlo, v obchode im chýbali asi len tri odtiene, na druhý deň som už vyšívala abecedu. Tú som stihla v celkom dobrom čase a tak som znova pokračovala na lienke.


Tretí obrázok sprevádzali menšie komplikácie. Dala som si za úlohu spraviť obrys sedmokrásky. Je dosť blbé posunúť riadok o celý "kvietok", toto sa ešte dalo zakamuflovať. No potom prišiel deň blbec, kedy človek pokazí aj to, pri čom nie je a bolo to. Za to, že som sa tak tešila, že sa to našťastie dalo ľahko opraviť, som ja slepá, posunula vzor o dva riadky. A to už nezakamufluješ... Keep calm and start to unsew. Znova. Asi dve hodiny práce v keli, pričom páranie mi trvalo ešte dlhšie. Prekvapivo som ani veľmi nenadávala. Už nebolo síl :-D

Šťastlivo som ale obrys nakoniec dokončila a môžem sa vrhnúť na lupene. Tie sa mi robia o dosť ťažšie ako vzor. Ďalšie tri by mohli obsahovať aj takmer vyšitý. Tak snáď to vyjde :-).

Pekný deň!

19. februára 2015

A, B, C, D (Lesley Teare´s ABC Sampler Mystery SAL)

 
Teda, priznám sa, že som nečakala, že v pondelok bude informačný príspevok a dnes už bude tento :-). Tipovala som najskôr víkend, ale včera večer, resp. v noci sa mi podarilo dokončiť prvé štyri písmenká z ABC Sampler od Lesley Teare. Teraz mám vlastne čas takmer mesiac, kým budú zverejnené ďalšie štyri písmenká, čo je super. Tipujem, že každé písmenko bude mať pridelený kvietok, ktorého prvé písmeno je to vyšívané. Pochopiteľne v angličtine, takže bude pre mňa trochu ťažšie ich identifikovať.
Pri vyšívaní som takmer nič nemenila, iba som olemovala písmenká raz svetlejšou a raz tmavšou farbou. Najprv som chcela vypárať a zmeniť lemovanie A-čka na svetlejšie, no potom prišlo C, kde táto svetlejšia zanikla a tak som to dala takto. Budem teraz dúfať, že sa to bude dať praktizovať aj pri ostatných... A teraz už jednotlivé písmenká samostatne a aj spolu :-). Kvet jablone, begónia, plamienok (klematis) a náprstník.
✄ ✄ ✄
Well, I joined this SAL, so I could try to write something also in English... I confess, I didn´t expect this post already today (I guessed it the earliest on weekend). I wrote an informative post about this SAL on Monday and now I´m writing the first update. The last night I finished these four letters of the ABC Sampler by Lesley Teare which is great because now I have almost all month to the next charts and I can work on the other work. I guess the letters represent names of the flowers (of course, in English). The naming of the flowers will be a little bit harder for me :-).
 I didn´t change a lot, only the colour of the backstitching - once lighter, once darker. At first I was thinking about a change of A´s backstitch for ligher and do all backstitching with this colour. But when I used lighter colour for "C", the backstitch was dissapeared in purple. Finally I decided for the rotation of colours. Now I hope it will be work with other letters in this way... And now each letters individually and together :-).  Here is Apple blossom, Begonia, Clematis and Digitalis.
Pekný deň!


17. februára 2015

DIY Rozdeľovače


Bolo otázkou času, kedy ma prestanú baviť pôvodné rozdeľovače a niečo s nimi spravím. Udialo sa tak už minulý mesiac, keď som si konečne ozdobila úvodnú stranu. Ešte jeden príspevok venovaný diáru a uvidíte ho kompletne. Na toto som nepotrebovala ani inšpiráciu, hoci je jej mnoho, na toto stačila čierna farba :o).


Ešte minulý rok som si v Lidli (vľavo dole) kúpila papiere na kreatívne tvorenie. Jedny boli také, ehm, detské, no aj tak som si ich kúpila, lebo nikdy neviem, kedy sa mi hodia. Nakoniec som ich použila na tieto rozdeľovače. Nejako mi k sebe ostatné papiere k sebe neladili, tieto boli úplne fajn. Aj bodkované, aj v príjemných farbách. A keď už vyšívam tie víly, tak som diáru vymyslela na chvíľu rozprávkový dizajn. Už ich len nejako zoradiť a nájsť správnu polohu na vyrezanie...
Podľa jednotlivých rozdeľovačov som si postupne obkreslila  a vyrezala tvar. Naznačila som si miesta dierok a dierovacími kliešťami ich urobila. Potom som vo worde vytvorila štítky, vystrihla a nalepila ich na správne miesto. Trochu som zmenila pomenovanie, takto sa mi to páči viac.

Určite nebudú posledné, stále dokupujem papiere a určite sa s tým budem babrať aj podľa nejakých ročných období a tak. Hlavne nech to nie je celý rok rovnaké :o)

Pekný deň!


16. februára 2015

‎Lesley Teare: ABC Sampler Mystery SAL


Dnes výnimočne bude krátky príspevok. Zajtra bude podľa plánu ten, ktorý som na sekundu omylom publikovala už včera, ale dnes len krátka informácia. Netušila som, že sa mi podarí zohnať takmer všetky mulinky a budem môcť začať už dnes. Ako keby som toho nemala v pláne dosť, zapojila som sa do hromadného vyšívania abecedy od Lesley Teare. Nechala som sa zlákať z jednoduchého dôvodu - zdieľame rovnakú vášeň a tam sa mi nikto nebude posmievať za tento môj koníček. Celé to bude prebiehať v jednej uzavretej skupine na Facebooku, kde budú uverejňované predlohy a tu budeme pridávať naše práce. Nie je to nijako časovo obmedzené, pätnásteho v mesiaci bude zverejnená predloha a môžme začať. Obrázky sú maličké, takže to bude niekoľkohodinová záležitosť, čo je super. Teším sa, kedy pridám prvý update :-). Je dosť možné, že sa pri tejto téme objaví aj nejaká tá angličtina, vzhľadom na komunitu.

► Tak a teraz počiatočný stav ◄


► A finálny stav 1.9.2015 ◄


UPDATE: Všetky časti nájdete tu

► A, B, C, D
► E, F, G, H
► I, J, K, L
► M, N, O, P
► Q, R, S, T
► U,W,W, X
► Y, Z

Pekný večer!


14. februára 2015

Gombíkové srdce


Mala som niekoľko nápadov, no musela som si vybrať ten najrýchlejší. Gombíky sa tu objavili nedávno ako záložky, pohľadnica tu bola vo štvrtok a dnes je tu mix :-). A keďže dnes ten Valentín, ktorého inak my dvaja ignorujeme, tak tu pridávam inšpiráciu, ak chcete dať niečo vlastnoručne vytvorené, ktorú pri troche šťastia (rozumej máte doma gombíky a farebný výkre) stihnete aj na poslednú chvíľu. Okrem toho táto inšpirácia môže poslúžiť hocikedy v priebehu roka - na "výmesačie", výročie alebo len tak spontánne bez povinného dátumu. Neviem, ako by takéto niečo prijala chlapská strana, aj keď teda v dnešnej dobe som si nie celkom istá ani nárokmi tej dievčenskej. V každom prípade, je to vec, ktorú zvládne aj chalan, aj keď sa pri tom bude zrejme cítiť trochu divne.

Pôvodný zámer bol gombíky prišiť, o čom svedčí aj nasledujúca fotka, no s tým by prišiel krok navyše - ako zamaskovať zadné stehy. Ja by som to síce mala čím ... ale nechala som to tak a gombíky som iba prilepila. Dovnútra som nalepila srdiečkovú washi pásku (DaVinci), lebo náhodou takú mám a hotovo.
Gombíky môžu byť obyčajné alebo špeci (galantéria, DaVinci), ako chcete. Keď už máte tie správne, už ich len stačí poukladať ich pekne vedľa seba, pridať kvapku sekundového lepidla a prilepiť.

P.S.: Ja som vedela, že tá valentínka, čo som dostala za nákup v Albi sa mi na niečo hodí :-). Napr. na fotenie do príspevku...

Pekný deň!

Ďalšie príspevky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...